Przy lotnisku w Poznaniu rozpoczyna się budowa hotelu Moxy

27 lipca 2018 17:40
4 komentarze
Chopin Airport Development podpisał umowę z firmą Warbud na budowę hotelu marki Moxy, należącej do sieci Marriott International. Obiekt, który stanie w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Poznań-Ławica, ma być uruchomiony pod koniec przyszłego roku.
Reklama
Planowany hotel o powierzchni całkowitej ponad 5,3 tys. mkw. będzie oferował 120 pokoi, dysponował zapleczem gastronomicznym, salą spotkań, fitness clubem oraz parkingiem na 89 miejsc. To drugi hotel Moxy w portfolio Chopin Airport Development. Inwestorem zastępczym podczas realizacji procesu inwestycyjnego została wybrana firma Polski Holding Nieruchomości.

- Jako pierwsza polska firma zdecydowaliśmy się podpisać umowę na markę Moxy i wprowadzić ją do Polski - mówi Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Zarządu Chopin Airport Development. - Jeśli chodzi o rozpoczęcie budowy przy Porcie Lotniczym Poznań-Ławica to zdecydowaliśmy się na markę Moxy w tym miejscu, gdyż wierzymy, że pasuje ona do Poznania, który jest miastem innowacji, otwartym na młodych ludzi. Nie mogliśmy myśleć o lepszej lokalizacji - przy lotnisku a jednocześnie w pobliżu zaplecza biznesowego, handlowego i turystycznego.- Inspiracją dla powstania hotelu był fakt, że w ramach naszej działalności należy rozwijać jednocześnie usługi pozalotnicze. Cieszymy się, że na naszym terenie powstanie hotel Moxy z grupy międzynarodowej sieci Marriott, zarządzany przez Chopin Airport Development. Dzisiaj jesteśmy już na starcie kładzenia fundamentów pod hotel Moxy. Jest to więcej aniżeli tylko inwestycja przy lotnisku. To jest widoczny znak rozwoju miasta Poznania, którego oknem na świat jest Port Lotniczy - powiedział Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Marka Moxy jest odpowiedzią Marriott na potrzeby generacji Y: designerska, rozbawiona i przystępna. W hotelu jest ekstremalnie szybkie Wifi, bar otwarty 24/7, gry planszowe, przekąski, energetyczna muzyka i duże ekrany TV w pokojach - przystosowane do podłączenia treści online i gier. Zespół dba nie tylko o właściwą obsługę, ale również tworzy klimat hotelu i jego autentyczność w oczach odbiorców - ludzi urodzonych pomiędzy 1980 a 1999 rokiem, którzy wyrośli na grach komputerowych i nie pamiętają świata bez internetu. W 2030 roku będzie ich około 78 milionów, ale już teraz podróżują biznesowo. Dla nich praca jest inspiracją, okazją do nawiązania nowych relacji i znajomości. To osoby, które w podróży, w tym służbowej, szukają okazji do zabawy i autentycznie lokalnego doświadczenia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0f601 2018-07-30 16:36   
gość_0f601 - Profil gość_0f601
Mam nadzieje, że ta inwestycja przyczyni się do uruchamiania nowych połączeń z Poznania
gość_16c4d 2018-07-30 14:39   
gość_16c4d - Profil gość_16c4d
A co z Sheratonem w centrum ? Sami sobie beda podcinac klientow ... ceny i tak juz niskie w Poznaniu.
scrillo 2018-07-28 09:04   
scrillo - Profil scrillo
Co to znaczy "W 2030 będzie ich około 78 milionów"? Chodzi o cały świat czy Europę czy może ilość pasażerów?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy