LOT rozważa loty do Buffalo w USA

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
27 lipca 2018 09:00
33 komentarzy
LOT prowadzi rozmowy z portem lotniczym w Buffalo oraz z przedstawicielami władz lokalnych stanu Nowy Jork w sprawie możliwości uruchomienia połączeń lotniczych z Polski, potwierdzili przedstawiciele przewoźnika.
Reklama

Deklaracja o tym, że LOT zainteresowany jest lotami do Buffalo w Stanach Zjednoczonych padła podczas 80-tych obchodów Parady Pułaskiego w położonej na przedmieściach Buffalo miejscowości Cheektowaga. Na miejscu uroczystości obecna była Anna Maria Anders, pełnomocniczka rządu ds. dialogu międzynarodowego, Timothy Kennedy, senator ze stanu Nowy Jork oraz przedstawiciele polskiego przewoźnika narodowego.

Podczas kongresu “60 milionów” Polonii Amerykańskiej, senator Kennedy miał rozmawiać z przedstawicielami LOT o uruchomieniu pierwszego bezpośredniego połączenia lotniczego z Polski do Buffalo, poinformowały Wiadomości TVP.

- Rozmawiamy z władzami lokalnymi, rozmawiamy z przedstawicielami lotniska nad uruchomieniem połączenia, które potencjalnie mogłoby ruszyć w perspektywie od dzisiaj kilku lat - potwierdził Adrian Kubicki rzecznik prasowy LOT w rozmowie z TVP.


Otwarty w 1926 r. port lotniczy Buffalo Niagara Airport jest jednym z najstarszych lotnisk publicznych w Stanach Zjednoczonych. Lotnisko w tej chwili na razie nie obsługuje połączeń dalekodystansowych. Ruch lotniczy z portu to w większości połączenia krajowe, obsługiwane przez trzech największych przewoźników amerykańskich: American Airlines, Delta Air Lines oraz United Airlines, regionalne linie lotnicze należące do tych przewoźników, a także kilku przewoźników niskokosztowych oraz czarterowych. W 2017 r. lotnisko obsłużyło ponad 4,6 mln pasażerów.

Złotymi latami działalności lotniska były lata 70-te oraz 80-te ubiegłego stulecia, kiedy w porcie lotniczym regularnie gościły samoloty szerokokadłubowe, takie jak douglasy DC-10, lockheedy L-1011s czy airbusy A300. Lotnisko wyposażone jest w dwie krzyżujące się drogi startowe o długości prawie 2,7 km oraz 2,2 km.

Buffalo liczące prawie 257 tys. mieszkańców jest drugim pod względem wielkości największym miastem w stanie Nowy Jork. Buffalo jest silnym ośrodkiem Polonii i miejscem powstania Kongresu Polonii Amerykańskiej.

fot. rickety schorr (Flickr/CC)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Texan 2018-07-30 21:57   
Texan - Profil Texan
Po co Buffalo? Nie lepiej od razu do Albany, NY? W końcu to stolica stanu.....A na poważnie, to lepsze byłoby Denver, CO lub Houston, TX skoro już mają umowy z United....Cały LOT, KJM
gość_54f5b 2018-07-30 16:25   
gość_54f5b - Profil gość_54f5b
Radom pasuje jak ulal
gość_18306 2018-07-29 11:58   
gość_18306 - Profil gość_18306
gość_6dad7: Masz rację! gość_6ad47 - to ciekawy przypadek. Stawia tezę, a potem polemizuje sam ze sobą...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama