Grupa Lufthansy wzmacnia swoją obecność w Afryce

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
17 lipca 2018 12:46
3 komentarze
Grupa Lufthansy podjęła decyzję o skonsolidowaniu działalności sprzedażowej w Afryce. Integracja obejmie wszystkie linie lotnicze Grupy obecne na kontynencie afrykańskim.
Reklama

Grupa lotnicza naszego zachodniego sąsiada tworzy nowe regionalne biuro sprzedaży dla Afryki Subsaharyjskiej z siedzibą w Brukseli. Nowa organizacja będzie obejmować wszystkie działania sprzedażowe Austrian Airlines, Brussels Airlines, Edelweiss, Eurowings, Lufthansy i Swiss w Afryce. Jest to kolejny krok w integracji struktur sprzedażowych przewoźników Grupy, która postępuje na całym świecie. Teraz przyszedł czas na Afrykę.

Regionalne biuro sprzedaży dla Afryki Subsaharyjskiej znajdować się będzie na lotnisku Zaventem w Brukseli w siedzibie Brussels Airlines. Belgijska linia ma od dawna silną pozycję i doświadczenie w operacjach do Afryki. Jej obecna siatka to 23 destynacje, głównie w Afryce Zachodniej i Centralnej. Grupa Lufthansa chce te atuty wykorzystać, dlatego nowa komórka zacznie działać po auspicjami przewoźnika z Brukseli już od 1 listopada br.


Dzięki tej nowej strukturze, zespoły handlowe Grupy w Afryce będą odpowiedzialne za sprzedaże wszystkich jej linii lotniczych. Klienci będą mogli w jednym punkcie sprzedaży skorzystać z ofert wszystkich przewoźników Grupy. Również biura podróży i inni partnerzy handlowi będą mogli oferować ich wszystkie produkty.

Dla Lufthansy Afryka jest rynkiem o strategicznym znaczeniu, ponieważ wszystkie linie lotnicze Grupy obsługują loty do i z tego kontynentu. Po przejęciu 100 proc. udziałów w Brussels Airlines w styczniu zeszłego roku Grupa Lufthansy powiększyła swoją afrykańska siatkę z 21 do 44 destynacji. Obecnie niemiecka korporacja oferuje 311 lotów do Afryki tygodniowo, co stawia ją na drugim miejscu na świece, tuż za Air France-KLM.

Od sezonu zimowego 2018/19, tj. od momentu, gdy zacznie działać nowe biuro regionalne, obecność Grupy w Afryce dodatkowo wzrośnie, bo Austrian Airlines otworzą nową trasę z Wiednia do Kapsztadu (dwa rejsy tygodniowo). Natomiast Lufthansa na trasie Frankfurt-Dżudda-Addis Abeba zrezygnuje z międzylądowania w Arabii Saudyjskiej, co skróci loty do stolicy Etiopii o ponad dwie godziny.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9e24e 2018-07-17 20:17   
gość_9e24e - Profil gość_9e24e
@gość_97417 co to za stek bzdur?
gość_ec3f2 2018-07-17 19:18   
gość_ec3f2 - Profil gość_ec3f2
@gość_97417: Można byłoby sporo napisać na temat Twojego postu ale... ręce opadają i ochoty brak, bo pozytywnych skutków nie przewiduję. Tylko jedno - w momencie gdy Lufthansa kupiła pakiety akcji pozwalające na kontrolę, to te linie stały się zależne od grupy LH. To zmiana skokowa a nie stopniowa.
gość_97417 2018-07-17 16:33   
gość_97417 - Profil gość_97417
Tak wiec widac jak stopniowo linie ktore byly niegdys niezalezne jak Swiss Austriani Brussels traca swoja tozsamosc pod Lufthansa,Czekac tylko jak malowania tych linii zostana zmienione.Dobrze ze Lot nie zostal wchloniety przez te grupe.Monopol i brak konkurencji to zagrozenie dla milosnikow latania jak i dla zwyklego pasazera
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama