UE zgodziła się na zakup 75 proc. udziałów w Laudamotion

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
13 lipca 2018 14:19
Unia Europejska zgodziła się na zakup 75 proc. udziałów w Laudamotion przez  Ryanaira. Obecnie Ryanair posiada 24.9 proc. udziałów.
Reklama

Ryanair nawiązał współpracę z Niki Laudą, aby zaoferować konkurencyjne ceny i większy wybór dla pasażerów z Austrii, Niemiec i Hiszpanii, gdzie obecnie odbywa się znaczna część operacji Laudamotion. Poprzez inwestycję w Laudamotion Ryanair nadal angażuje się w rozwój konkurencyjności w Austrii, Niemczech i Hiszpanii.

- Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję Unii Europejskiej o zatwierdzeniu planowanego nabycia przez Ryanair 75% udziałów w austriackiej linii lotniczej Laudamotion. Poprzez inwestycję w Laudamotion nadal będziemy angażować się w rozwój konkurencyjności w Austrii, Niemczech i Hiszpanii. Wzywamy także odpowiednie organy UE odpowiedzialne za ochronę konkurencji do podjęcia działań i zapobieżenia wszelkim dalszym działaniom Lufthansy, których celem jest zniszczenie konkurencji poprzez działania antykonsumenckie - mówi Juliusz Komorek, członek zarządu ds. regulacyjnych i prawnych w Ryanair.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama