×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Belgium chce latać do Stanów Zjednoczonych


Najmłodszy niskobudżetowy przewoźnik w Belgii złożył wniosek do amerykańskiego Departamentu Transportu o udzielenie niezbędnych zezwoleń na wykonywanie połączeń do Stanów Zjednoczonych.


Jak twierdzą przedstawiciele linii, loty mają zostać ogłoszone jak tylko amerykańska jednostka wyda zezwolenie.

Informację potwierdza zresztą sam Departament Transportu: - Line Air Belgium zwróciły się z prośbą o wydanie wniosku w trybie przyspieszonym, tak aby jak najszybciej mogły rozpocząć sprzedaż swoich usług - mówią przedstawiciele USDoT.


Rozszerzenie działalności na rynek amerykański to jednak nie jedyny obszar zainteresowań linii zarządzanej przez byłego prezesa TNT Airways. Niky Terzakis przyznaje, że priorytetem jest ekspansja na rynku chińskim i dodaje, że do końca tego roku przewoźnik zamierza ogłosić sześć nowych połączeń z Charleroi do Państwa Środka.

Air Belgium zainaugurowało oficjalnie swoje loty 3 czerwca br, z blisko dwumiesięcznym opóźnieniem, spowodowanym brakiem uzyskania zgód w odpowiednim czasie na przeloty nad Syberią. Tym samym nie odbyło się ponad 40 lotów w obie strony, a linia poważnie nadszarpnęła swoją reputację już na początku swojej działalności. Co było widoczne zwłaszcza po frekwencji na inauguracyjnym locie - w dziewiczy rejs do Hong Kongu airbusem A340-300 podróżowało zaledwie 15 pasażerów.

fot. Air Belgiumgość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie