×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wulkan Agung zakłóca ruch lotniczy. Lotnisko na Bali zamknięte


Wulkan Agung wyrzucał w ostatnich dniach chmury dymu i pyłów nawet na dwa kilometry w górę. To skutecznie utrudniło ruch lotniczy między Bali a Australią. Obecnie lotnisko w Denpasar zostało zamknięte do odwołania.


Od czwartku do piątku rano lokalnego czasu linie zmuszone były odwołać ponad 20 rejsów z Australii do Denpasar. Niektóre zostały anulowane, część opóźnionych a kilka zawróconych. Problemy mieli pasażerowie Jetstar, Qantas, Virgin Australia i AirAsia. Teraz władzę zamknęły lotnisko na Bali do odwołania. Pasażerowie, którzy mają stamtąd zaplanowane rejsy proszeni są o bieżące śledzenie informacji lub kontakt z przewoźnikami, gdyż sytuacja jest ciągle dynamiczna.

Wulkan Agung sprawia problemy już od ubiegłego roku. Choć zagrożenie utrzymuje się na trzecim stopniu, to jego aktywność rośnie. Naukowcy spodziewają się nadchodzącej pełnej erupcji. Już w ubiegłym roku, we wrześniu, doszło do masowej ewakuacji ludności mieszkającej na zboczach góry. Od tamtej pory ciśnienie wewnątrz zdaje się ciągle rosnąć, a co jakiś czas powtarzają się wstrząsy. 


Agung to tzw. stratowulkan, które wysokość sięga blisko 3 tys. m n.p.m. Jego krater ma średnicę ok. pół kilometra. Jest jednym z najniebezpieczniejszych i najaktywniejszych wulkanów świata. Ostatnia erupcja, która wydarzyła się w latach 1963-1964, pochłonęła aż 12 tys. ofiar. 

fot. (w tekście): Josh Krancer (flickr.com, CC)
fot. (okładka): vectorkalkulus (flickr.com, CC)gość_f6bb7 - Profil
gość_f6bb7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie