×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa Lufthansa ustanawia nowy rekord efektywności paliwowej


Grupa Lufthansa w 2017 r. ustanowiła nowy rekord efektywności paliwowej. Samoloty linii lotniczych należących do grupy zużywały średnio 3,68 litrów kerozyny na 100 pasażerokilometrów.


Osiągnięty w ubiegłym roku wynik jest o 4,5 proc. lepszy niż wynik za 2016 r., kiedy to średnie zużycie paliwa wyniosło 3,85 l / 100 pkm. Tym samym Grupa Lufthansa przekroczyła cel wyznaczony dla branży, by poprawiać wydajność paliwową o 1,5 proc. rocznie. 

"Ten zachęcający wynik jest rezultatem naszej ciągłej modernizacji floty i programów efektywnościowych. W dalszym ciągu będziemy inwestowali w ekonomiczne, wydajne paliwowo i ciche samoloty, tak aby sprawić by nasze operacje były jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Chcemy także osiągnąć czołową pozycję w branży w ważnym obszarze zrównoważonego rozwoju" - napisał Carsten Spohr, prezes Deutsche Lufthansa AG w przedmowie do opublikowanego raportu zrównoważonego rozwoju Grupy. 


W 2017 r. Grupa Lufthansa wzbogaciła się o 29 nowych samolotów, w tym efektywne paliwowo airbusy A350-900 oraz A320neo, jak również bombardiery C-Series. Ogólem Grupa Lufthansa posiada zamówienia na 190 maszyn, których dostawy zaplanowane są do 2025 r. 

W ubiegłym roku Grupa wdrożyła 34 programy oszczędności paliwa, dzięki którym udało się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o około 6,44 mln ton. Jednocześnie programy przyczyniły się do oszczędności 25,5 mln litrów kerozyny, czyli ilości wykorzystywanej do 250 rotacji na trasie pomiędzy Monachium i Nowym Jorkiem wykonywanych airbusami A350-900, wylicza raport. Mniejsze zużycie paliwa przyniosło oszczędność w wysokości 7,7 mln euro. 

fot. Lufthansa Groupgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie