×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT rozważa wynajem airbusa A330


Jeden z boeingów 787-8 PLL LOT został uziemiony z powodu problemu z silnikami Trent 1000. W związku z tym polski przewoźnik rozważa wynajem airbusa A330-200, który umożliwiłby zapełnienie luki w oferowaniu.


Uziemionym samolotem jest boeing 787-8 o numerach rejestracyjnych SP-LRG, który od 28 maja br. pozostaje poza siatką przewoźnika. 


- Ciągle przeprowadzamy boroskopowe badania silników i nie wiemy jeszcze, jak poważne są uszkodzenia. Jeżeli będą znaczące, wtedy rozważymy wynajęcie na zasadach wet-lease innego samolotu na czas uziemienia boeinga 787-8 - powiedział Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT w rozmowie z ch-aviation. 

Jak ustalił portal ch-aviation, LOT rozważa wynajęcie airbusa A330-200 należącego do Jordan Aviation. W marcu firma Rolls-Royce w porozumieniu z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wydała dyrektywę Airworthiness Directive (AD) wzywającą operatorów samolotów z silnikami Package C Trent 1000 do dokonania wcześniejszych niż pierwotnie planowanych przeglądów jednostek napędowych. Już wcześniej konieczność dokonania przeglądów została ustalona na okres 2 tys. cykli. Po najnowszej dyrektywie EASA konieczność dokonania przeglądu została przyspieszona do okresu zaledwie 300 cykli. 

Kolejne poważne ograniczenie użytkowania samolotów z silnikami Package C Trent 1000 przyniosła operatorom dyrektywa FAA z początku maja tego roku, która ograniczyła ETOPS obowiązujący przy typie silników do zaledwie 60 min. 


fot. PLL LOT
gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie