American Airlines połączyły Pragę z Filadelfią

7 maja 2018 10:35
22 komentarzy
Największy przewoźnik lotniczy na świecie, American Airlines, zainaugurował w sobotę bezpośrednie loty z Pragi do Filadelfii w Stanach Zjednoczonych.
Reklama
- Praga jest nowym, tętniącym życiem kierunkiem w międzynarodowej siatce połączeń American Airlines. Jesteśmy zadowoleni, że możemy zaoferować podróżnym z Czech większy wybór transatlantyckich połączeń - posiedział Richard Muise, dyrektor europejskich i kanadyjskich operacji American Airlines.
Loty American Airlines z Pragi będą obsługiwane codziennie samolotami boeing 767-300ER. Na pokładach maszyn znajduje się 28 rozkładanych do w pełni płaskiej pozycji foteli w klasie biznes, w układzie 1-2-1, gwarantującym każdemu z pasażerów bezpośredni dostęp do korytarza. Pasażerowie klasy biznes mają do dyspozycji tablet Samsung Galaxy z wyborem nowości kinowych, programów telewizyjnych, gier, muzyki oraz cyfrowej wersji książek.

Ogółem tygodniowe oferowanie na trasie wynosi ponad ponad 2,8 tys. miejsc.


- Jestem bardzo zadowolony, że dzisiaj po raz pierwszy w historii witamy American Airlines w Porcie Lotniczym Vaclava Havla w Pradze podczas ceremonii otwarcia regularnego połączenia lotniczego pomiędzy Pragą i Filadelfią. Ten krok przybliża nas do realizacji naszej strategii rozszerzania lotów do Ameryki Północnej, która jest jedną z priorytetów rozszerzania siatki połączeń - powiedział Vaclav Rehor, prezes rady nadzorczej lotniska w Pradze.

Filadelfia to piąta co do wielkości baza American Airlines, ale największa na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, z której pasażerowie amerykańskiego przewoźnika mogą podróżować do 160 kierunków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Południowej i na Karaibach.

Linie American Airlines będą zapewne woziły podróżnych przede wszystkim przez Filadelfię do i z innych miast w Stanach, choć sama aglomeracja Filadelfii, w której mieszka ponad 7 mln osób, to także ważny ośrodek gospodarczy oraz miejsce zamieszkania wielu osób pochodzenia środkowoeuropejskiego.


- Nasi pasażerowie od dłuższego czasu zainteresowani są podróżami do Stanów Zjednoczonych. Filadelfia, jako jeden z głównych hubów transportowych, to nie tylko możliwość podróży do tego interesującego historycznego miasta, ale to także wygodny punkt przesiadkowy w drodze do innych kierunków w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Już dzisiaj America Airlines oferują naszym pasażerom około 65 lotów w dalszych kierunkach z czasem transferów poniżej pięciu godzin od przylotu - mówi Rehor.

Z Pragi lot AA53 startuje o godzinie 11:30. Przylot w Filadelfii zaplanowany jest na godzinę 15:15 czasu lokalnego. W drogę powrotną do Czech lot AA52 wylatuje o godzinie 18:25, a przylot do Pragi zaplanowany jest następnego dnia o godzinie 9:20.

Za obsługę cargo lotniczego odpowiedzialna będzie firma Strike Aviation, która wybrana została przez American Airlines na generalnego przedstawiciela handlowego ds. cargo (cargo GSSA) dla połączeń z Pragi do Filadelfii. Umowa przewiduje także, że Strike Aviation będzie GSSA offline cargo na Bułgarię, Rumunię i Słowację, które to kraje uzyskają połączenia drogowe z Pragą oraz innymi punktami tranzytowymi American Airlines w Europie.


Zgodnie z planami nowe połączenie ma być realizowane w sezonie letnim do 27 października. Przedstawiciele praskiego lotniska nie ukrywają jednak, że chcieliby przekonać American Airlines do oferowania lotów do stolicy Czech także po zakończeniu sezonu.

- Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by trasa American Airlines do Pragi okazało się sukcesem. Postaramy się także, by połączenie wyszło poza ramy sezonowego i operacje zostały przedłużone przynajmniej o kilka miesięcy do końca roku kalendarzowego - zapewnił Rehor.


Połączenie American Airlines do Pragi zostało zainaugurowane w podobnym czasie co loty amerykańskiego przewoźnika do Budapesztu oraz połączenie z Chicago do Wenecji. Na trasie do stolicy Węgier, linie American Airlines będą konkurowały z polskim przewoźnikiem narodowym, PLL LOT, który uruchomił bezpośrednie loty z Budapesztu do Nowego Jorku oraz Chicago, na które planuje m. in. dowozić pasażerów z Polski.

fot. Prague Airport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_29954 2018-05-14 08:31   
gość_29954 - Profil gość_29954
Ciekawe co będzie w przyszłym roku.
Norwegian szuka lotnisk do lotów transatlantyckich na swoje A321LR. Wśród tych które rozpatrują są i Praga i Budapeszt.
Samolot mniejszy, tani lepiej dostosowany do skali rynku. Może być gorąco.
Oczywiście o ile Norwegian dotrwa do przyszłego roku.
Zresztą są jeszcze inne linie które chcą oferować podobne rozwiązania.
gość_5faa9 2018-05-08 20:41   
gość_5faa9 - Profil gość_5faa9
Łykacie te komentarze jak pelikan rybki... Nie ma co komentować pierwszego wpisu. Akurat rządzący średnio postępują z LOTem i nie wiem czy wspieranie Węgrów wyjdzie nam na plus. Chyba, że oni dołożą do interesu w razie czego..? Proszę bardzo. A dla Pragi gratulacje, szkoda, że nie Warszawa, ale tu ciężko jeszcze będzie o AA...
gość_2d193 2018-05-08 15:30   
gość_2d193 - Profil gość_2d193
gość_bb663 To nie jest spotkanie propagandowe chorych na nienawiść do Niemiec prawdziwych Pisolaków tylko portal lotniczy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy