×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot zwolnił stewardesę za nazwanie Kaliningradu Königsbergiem


Rosyjskie linie Aerofłot ogłosiły, że stewardesa, która 25 kwietnia br. zapowiadając lot z Moskwy do Kaliningradu posłużyła się starą nazwą miasta została zwolniona.


Skargę na załogę samolotu złożył Witalij Tretiakow, były nacjonalistyczny dziennikarz, a obecnie dziekan Wyższej Szkoły Telewizyjnej na Uniwersytecie im. M. Łomonosowa w Moskwie, który 25 kwietnia leciał do Kaliningradu z Moskwy.

W samolocie linii Aerofłot po rosyjsku zapowiedzieli rejs Moskwa - Kaliningrad. Po angielsku zapowiedziano: Moskwa - K
önigsberg. Słyszałem to na własne uszy! Czy Aerofłot ma prawo nazywania miast Rosji, jak mu się podoba? - napisał Trietakow na swoim profilu na Twitterze, który obserwuje ponad 50 tys. osób.


Rosyjskie linie lotnicze szybko odpowiedziały na tweet, odpowiadając, że po kontroli postanowiły wyrzucić stewardesę, która Kaliningrad nazwała Königsbergiem. W odpowiedzi na reakcję linii Tretiakow stwierdził, że żadna stewardesa nie ma z tym nic wspólnego: „To było ogłoszenie dowódcy statku i przeczytane męskim głosem. Stewardesy nic takiego nie mówiły."

Rosyjskie linie wskazały jednak: - Przeprowadziliśmy wywiady z kilkoma pasażerami i potwierdzili, że zapowiedź została wykonana przez żeński głos. Co więcej, starsza stewardesa sama potwierdziła fakt przekazania zniekształconych informacji - powiedział przedstawiciel linii Aerofłot w odpowiedzi na tweet Trietakowa.

Wymiana między rosyjska linią a dziekanem moskiewskiej szkoły, została skwitowana przez tego drugiego wpisem, w którym stwierdził: - Miejmy nadzieję, że nie ukarano niewinnych. 

Dla radia Goworit Moskwa, Trietakow powiedział, że nie ma zamiaru kłócić się z linią Aerofłot, ale jeśli zwolniona stewardesa odda sprawę do sądu, to będzie zeznawał na jej korzyść.

Nazwa dawnej stolicy Prus Wschodnich Königsberg (Królewiec) obowiązywała do 4 lipca 1946 roku, kiedy zmieniono ją na Kaliningrad. Nowa nazwa została nadana miastu na cześć zmarłego w 1946 roku Michaiła Kalinina, radzieckiego polityka. Obecny patron miasta Kalinin był współodpowiedzialny za wiele masowych zbrodni. Jego podpis, jak i innych członków politbiura, widniał na decyzji o zamordowaniu polskich oficerów w Katyniu.

Fot. Wikimedia Commons


gość_2b0a4 - Profil
gość_2b0a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie