Boeing 737 Malindo Air wypadł z pasa w Katmandu

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
20 kwietnia 2018 20:29
Należący do malezyjskiego przewoźnika Malindo Air, boeing 737-900 wypadł w czwartek (19.04) z drogi startowej na lotnisku Tribhuwan w Katmandu.
Reklama
Boeing 737-900 oznaczony jako 9L-MNJ, został odebrany przez Malindo Air w czerwcu 2013 roku. 19 kwietnia br. późnym wieczorem czasu lokalnego maszyna miała wykonać wieczorną rotację z Katmandu do Kuala Lumpur, jednak podczas rozbiegu, piloci stwierdzili awarię i maszyna została gwałtownie wyhamowana, w skutek czego wypadła z drogi startowej i po pokonaniu ok. 50 metrów zatrzymała się w podmokłym terenie.

Na pokładzie było 135 pasażerów i czterech członków załogi, w zdarzeniu jednakże nikt nie zginął. Lotnisko zostało zamknięte, a samolot obecnie oczekuje na ściągnięcie z bagnistego obszaru rozciągającego się wokół miejscowej drogi startowej.

- Próbujemy ściągnąć samolot. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do północy powinniśmy poradzić sobie z utrudnieniami - mówi Raj Kumar Chettri, dyrektor generalny lotniska w Katmandu.Incydent z udziałem malezyjskiego boeinga to nie jedyne zdarzenie jakie miało miejsce w bieżącym roku w stolicy Nepalu. W marcu na tym samym lotnisku podczas lądowania rozbił się samolot banglijskiej linii US-Bangla Airlines.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy