×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing 737 Malindo Air wypadł z pasa w Katmandu


Należący do malezyjskiego przewoźnika Malindo Air, boeing 737-900 wypadł w czwartek (19.04) z drogi startowej na lotnisku Tribhuwan w Katmandu.


Boeing 737-900 oznaczony jako 9L-MNJ, został odebrany przez Malindo Air w czerwcu 2013 roku. 19 kwietnia br. późnym wieczorem czasu lokalnego maszyna miała wykonać wieczorną rotację z Katmandu do Kuala Lumpur, jednak podczas rozbiegu, piloci stwierdzili awarię i maszyna została gwałtownie wyhamowana, w skutek czego wypadła z drogi startowej i po pokonaniu ok. 50 metrów zatrzymała się w podmokłym terenie.

Na pokładzie było 135 pasażerów i czterech członków załogi, w zdarzeniu jednakże nikt nie zginął. Lotnisko zostało zamknięte, a samolot obecnie oczekuje na ściągnięcie z bagnistego obszaru rozciągającego się wokół miejscowej drogi startowej.

- Próbujemy ściągnąć samolot. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do północy powinniśmy poradzić sobie z utrudnieniami - mówi Raj Kumar Chettri, dyrektor generalny lotniska w Katmandu.Incydent z udziałem malezyjskiego boeinga to nie jedyne zdarzenie jakie miało miejsce w bieżącym roku w stolicy Nepalu. W marcu na tym samym lotnisku podczas lądowania rozbił się samolot banglijskiej linii US-Bangla Airlines.gość_e3686 - Profil
gość_e3686
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie