×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katastrofa samolotu w Nepalu


Samolot linii US-Bagla Airlines rozbił się dzisiaj wczesnym rankiem lokalnego czasu w Katmandu - stolicy Nepalu.


Samolot bangladeskich linii lotniczych US-Bangla rozbił się podczas lądowania na głównym lotnisku obsługującym stolicę Nepalu. BBC podaje, że na pokładzie mogło znajdować się 66 lub 67 pasażerów (w tym prawdopodobnie dwójka dzieci) i 4 członków załogi. Źródła informują, że póki co udało się uratować 17 lub 25 osób. 

Wiemy, że maszyna obsługiwała rejs BS-211 ze stolicy Bangladeszu - Dhaki do Katmandu. Był to bombardier DASH Q-400 o numerze rejestracyjnym S2-AGU. Został wyprodukowany ponad 17 lat temu, a jego użytkownikami - przed US-Bangla - były m.in.: SAS, Royal Jordanian czy Augsburg Airlines. U obecnego przewoźnika maszyna pełniła służbę od maja 2014 r. 

- Samolot mógł wylądować z południowej strony pasa startowego nad Koteshwor, ale wylądował z północnej strony - powiedział cytowany przez "Kathmandu Post" Sanjiv Gautam, dyrektor generalny Nepalskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Według rzecznika prasowego lotniska w Katmandu - PremNath Thakura - maszyna zapaliła się po wypadnięciu z pasa i rozbiciu w okolicy boiska piłkarskiego.  

Nie wiadomo co było przyczyną katastrofy, jednak wiele wskazuje na usterki techniczne samolotu. Zbieramy informacje na ten temat.

fot. (okładka): Mohammed Galid Hasan (commons.wikimedia.org)gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie