×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic: Redordowy zysk za 2017 r.


Łotewskie linie lotnicze airBaltic w 2017 r. znacząco zwiększyły swoje przychody operacyjne w porównaniu z poprzednim rokiem, powiększając EBIT o 16,8 mln euro.


Ogółem EBIT przewoźnika za 2017 r. wyniósł 20,2 mln euro, co oznacza gigantyczny, 487 proc. wzrost w skali rok do roku. Marże EBIT za 2017 r. wyniosły 5,8 proc. 

W tym samym czasie łączne przychody airBaltic wyniosły 347,7 mln euro, co oznacza 22 proc. wzrost w porównaniu z 2016 r. 

Wzrost stopa wzrostu przychodów niemal idealnie odpowiada stopie wzrostu liczby pasażerów. W  2017 r. na pokładach samolotów airBaltic gościło ponad 3,5 mln podróżnych, 22 proc. więcej niż rok wcześniej. W ubiegłym roku przewoźnik obsłużył ponad 50 tys. operacji lotniczych, o 14 proc. więcej niż w 2016 r. Średni współczynnik wypełnienia (LF) poprawił się o 2 proc. i wyniósł 76 proc. 

Dobre przychody w połączeniu z solidnymi wzrostami przewozowymi przełożyły się na rekordowy wzrost zysków airBaltic. Zysk netto przewoźnika za 2017 r. wyniósł 4,6 mln euro, co oznacza 301 proc. wzrost zysku w porównaniu z wcześniejszym rokiem. 

W 2017 r. liczba pracowników airBaltic wzrosła o 16 proc. Pod koniec roku przewoźnik zatrudniał prawie 1,4 tys. osób. Wśród szczególnie poszukiwanych przez airBaltic grup zawodowych są piloci - w tym roku łotewskie linie lotnicze chcą zatrudnić na tym stanowisku 100 nowych osób. 


- Ubiegły rok jest rekordowy dla linii lotniczych airBaltic, które wyraźnie stały się przewoźnikiem numer jeden w krajach bałtyckich. Jesteśmy gotowi na kolejny krok, którym będzie rozbudowa siatki naszych połączeń oraz jej poprawa poprzez dodanie do naszej floty zupełnie nowych, nowoczesnych bombardierów CS300 - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.

Obecnie airBaltic obsługuje ponad 70 tras z Rygi, Tallinna oraz Wilna. W sezonie letnim przewoźnik zainaugurował osiem nowych połączeń, w tym loty z Rygi do Gdańska, a także do Lizbony, Splitu, Bordeaux, Ałmaty, Soczi i Kaliningradu, jak również trasę z Tallinna do Londynu Gatwick

- airBaltic odgrywa istotną rolę w zapewnieniu Łotwie łączności powietrznej. Powoduje to, że w porównaniu z poprzednimi latami zwiększył się wpływ branży lotniczej na całą gospodarkę Łotwy. Będziemy dążyć do tego, by utrzymać naszą pozycję lidera rynku w Rejonie Krajów Bałtyckich poprzez dalszą poprawę łączności pomiędzy krajami bałtyckimi i resztą świata - zapowiedział Gauss. 

Więcej o airBaltic w artykule Pasazer.com: "Oblatywacz: Bombardier CS300 airBaltic".

fot. airBaltic
gość_12795 - Profil
gość_12795
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie