×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic zainaugurowały połączenie Gdańsk-Ryga


We wtorek (27.03) łotewskie linie airBaltic zainaugurowały połączenie z Gdańska do Rygi. To powrót przewoźnika na lotnisko im. Lecha Wałęsy po 7 latach przerwy.


Połączenie przewidziane jest jako sezonowe. Linia obsługuje je bombardierami Q400 trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Przy czym we wtorki i czwartki rotacje wykonywane są w godzinach porannych (wylot z Rygi o 8:00 czasu lokalnego, przylot do Gdańska o 8:20; rejs powrotny wyrusza z Polski o 8:50 i dociera do stolicy Łotwy o 11:05). Z kolei w soboty rejsy odbywają się wieczorami (wylot z Rygi o 18:30, przylot do Gdańska o 18:50, w drogę powrotną samolot startuje po 30-minutowym postoju i dociera do hubu airBaltic o 21:35). 


W rejsie inauguracyjnym na Pomorze przyleciało ok. 25 osób, w drogę powrotną udało się ok. 30 pasażerów. Wszyscy odlatujący częstowani byli tortem, rozdano także okolicznościowe pamiątki.


Na uroczystość powitania przewoźnika na Lotnisku im. Lecha Wałęsy zaproszono ambasadora Łotwy - jego ekscelencję Egarsa Bondarsa oraz przedstawiciela konsulatu honorowego tego kraju w Gdańsku. Prócz tego obecny był także Toms Andresons - dyrektor handlowy airBaltic, a także Iwona Tomczyńska - dyrektor działu analiz ekonomicznych i marketingu gdańskiego lotniska.


Przewoźnik zapewnia, że jest zadowolony z obecnego poziomu zainteresowania pasażerów nową trasą. Głównie jednak nastawia się na podróżnych transferowych chcących dostać się do ośrodków w Rosji i oraz państw należących do WNP. 


fot. Mirosław Pachowiczgość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie