Wizz Air wybiera producenta foteli dla A321neo

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
11 kwietnia 2018 08:33
1 komentarz
Wizz Air podpisał umowę z firmą Geven Company na zakup nowego modelu foteli Essenza. W nowe siedziska zostanie wyposażonych 110 samolotów Airbus A321neo, których dostawy rozpoczną się w styczniu 2019 roku i potrwają przez kolejne 5 lat.
Reklama

Na podstawie aktualnych cen katalogowych, wartość nowego zamówienia złożonego w Geven wynosi około 44 milionów euro. Jednak z uwagi na rozmiar zamówienia (wyposażenie 110 samolotów), Wizz Air uzyskał zniżki. Nowe wyposażenie zapewni większy komfort dla wszystkich pasażerów, a także wpłynie pozytywnie na przebieg operacji lotniczych. Lekki fotel zapewnia niższe zużycie paliwa, co przekłada się na mniejsze zanieczyszczenie środowiska i dodatkowo przyczynia się do obniżenia kosztów operacyjnych.

- Nasza ścisła współpraca z firmą Geven trwa już 10 lat i wynika z ciągłej rozbudowy naszej floty. Cieszymy się z podpisania kolejnego zamówienia - tym razem na zakup nowego modelu siedzeń Essenza do nowych 110 samolotów Airbus A321neo. Nadal utrzymujemy dobre tempo rozwoju, a nowy, udoskonalony model samolotu pozwoli na dalsze obniżanie kosztów operacyjnych jako, że naszym celem jest objęcie pozycji lidera wśród niskokosztowych linii lotniczych w Europie - powiedział Johan Eidhagen, członek zarządu ds. marketingu w Wizz Air.


Siedzenia Essenza stworzone przez Geven charakteryzują się modnym włoskim designem podkreślając estetyczny wygląd wnętrza samolotu. Nowy model zapewnia zwiększenie przestrzeni na nogi o 25 proc.

- Kolejne duże zamówienie na wyposażenie 110 samolotów jest dla nas powodem do zadowolenia i wyrazem zaufania- dodaje Doria De Chiara, menedżer ds. rozwoju w GEVEN.

Siedzenia o ergonomicznym kształcie, utrzymane w oryginalnym kobaltowym kolorze Wizz Air zostaną pokryte sztuczną skórą. Projekt jest doskonałym połączeniem estetycznego wykonania i funkcjonalności, ponieważ dzięki obszernemu siedzisku i niżej umiejscowionej kieszeni, zapewni pasażerom jeszcze większy komfort.

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_187e6 2018-04-11 12:19   
gość_187e6 - Profil gość_187e6
Znowu ta sztuczna skóra???? Litości. Na szmacianych fotelach o wiele wygodniej się siedzi.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama