Wizz Air sponsorem półmaratonu w Katowicach

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
10 kwietnia 2018 21:01
Wizz Air został sponsorem tytularnym pierwszego Wizz Air Katowice Half Marathon, wyjątkowej imprezy biegowej, która odbędzie się 10 czerwca w Katowicach.
Reklama
Dzisiejsze ogłoszenie podkreśla zaangażowanie przewoźnika w promocję aktywnego stylu życia. Linia jest już sponsorem tytularnym kilku innych wydarzeń biegowych w swoich bazach w Europie m.in. w Budapeszcie, Debreczynie, Kijowie czy Sofii. Wydarzenie cieszą się dużą popularnością wśród biegaczy, jak i turystów.

- Z ogromną radością ogłaszamy kolejne biegowe wydarzenie. Objęcie sponsoringiem tytularnym pierwszego Wizz Air Katowice Half Marathon po raz kolejny podkreśla zaangażowanie Wizz Air zarówno w propagowanie zdrowego trybu życia, jak również w działalność linii na Śląsku. Jesteśmy przekonani, że ten wyjątkowy bieg zyska popularność wśród najbardziej doświadczonych biegaczy oraz tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem - powiedziała Zsuzsa Poos, dyrektor marketingu w Wizz Air.

W ubiegłym roku linia uruchomiła siedem nowych tras z Katowic i przewiozła dwa miliony pasażerów na swoich niskokosztowych trasach w katowickiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 15 proc. w porównaniu do 2016 roku. W czerwcu tego roku WIZZ umieści 7. samolot w bazie w Porcie Lotniczym Katowice tworząc tym samym 36 miejsc pracy.


Po niedawnym otwarciu trasy do Lwowa, w czerwcu linia poszerzy ofertę z Katowic o kolejnych osiem wyjątkowo atrakcyjnych kierunków takich jak Faro i Porto w Portugalii, Charków na Ukrainie, Monachium Memmingen w Niemczech oraz Malaga w Hiszpanii. Wizz Air obecnie oferuje 41 niskokosztowych tras z Katowic.

- Cieszę się, że w Katowicach, w mieście, w którym promujemy zdrowy styl życia, już w czerwcu będziemy gościć biegaczy z całego świata, podczas wyjątkowego wydarzenia Wizz Air Katowice Half Marathon. Jestem przekonany, że półmaraton zostanie pozytywnie odebrany zarówno poprzez zawodników, jak i kibiców, których już dziś serdecznie zapraszam do wspólnego kibicowania w malowniczych zakątkach Miasta, przez które prowadzi trasa biegu - dodał Marcin Krupa, prezydent miasta Katowice.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama