×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Rekordowe wyniki za pierwszy kwartał 2018


Od stycznia do końca marca 2018 Port Lotniczy we Wrocławiu obsłużył ponad 600 tys. pasażerów. To o 8,8 proc. więcej podróżujących. Największy wpływ na tak wysokie notowania zapewniły linie niskokosztowe. 
Liczba pasażerów według miesięcy
W okresie od stycznia do marca ruch pasażerski w Porcie Lotniczym we Wrocławiu wzrósł o 8,8 proc. (w marcu o 8,9 proc.). Szczególny wpływ na ten wynik miały linie niskokosztowe. Wspólny wynik linii Ryanair i Wizz Air to ponad 417 tysięcy pasażerów, co oznacza wzrost o 25,5 proc. (w marcu 25,8 proc.) w stosunku do pierwszego kwartału poprzedniego roku.

– Wśród najpopularniejszych kierunków niezmiennie królują Teneryfa, Malaga, Rzym i Lizbona. Średnie wypełnienie na tych trasach w okresie styczeń-marzec 2018 sięgało, a nawet przekraczało 90 proc. W marcu dużą popularnością cieszyły się też pierwsze rejsy do Alicante i Barcelony Girony - powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wysokie, bo ponad 90-procentowe wypełnienie charakteryzuje również rejsy na Wyspy Brytyjskie. W pierwszej piątce najbardziej obleganych pozostają Dublin, Cork, East Midlands, Shannon oraz Doncaster. Na uwagę zasługuje też trasa Wrocław-Kijów, na której za sprawą uczących się i pracujących we Wrocławiu Ukraińców, średnie wypełnienie rejsów przekroczyło 90 proc.


Z kolei w segmencie sieciowych lotów międzynarodowych statystyki za pierwszy kwartał 2018 pokazały wzrost o 17,1 proc. przy liczbie ponad 95 tys. obsłużonych pasażerów. Do najpopularniejszych połączeń należał Frankfurt nad Menem (Lufthansa) oraz Düsseldorf (Eurowings). Od początku roku rośnie też zainteresowanie rejsami linii PLL LOT do Tel Awiwu.

We Wrocławiu wciąż odnotowuje się rosnący wzrost udziału segmentu połączeń czarterowych - od stycznia do marca 2018 skok wyniósł blisko 160 proc. (w marcu o 173,8 proc.) przy ponad 20 tys. obsłużonych pasażerów.


Foto:  Port lotniczy WRO; pixabay.com
gość_12795 - Profil
gość_12795
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie