×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Embraery E195 od kwietnia


Pierwszy z sześciu wyleasingowanych embraerów E195 trafi do Polskich Linii Lotniczych LOT na początku kwietnia br.


Pierwsze trzy maszyny zostaną wyleasingowane od: ICB Financial Leasing (2 sztuki) oraz BoCom (1 sztuka). Maszyny otrzymają numery rejestracyjne SP-LNG, SP-LNH i SP-LNI. Samoloty bedą posiadały 6 foteli więcej niż pozostałe.

Model E195 jest największym z rodziny samolotów brazylijskiego producenta. Dodatkowe sześć embraerów E195 zabierze na pokład o 6 pasażerów więcej niż dotychczas używane maszyny tego typu - czyli 118. Będą one skonfigurowane w trzech klasach w układzie foteli 2-2. W pierwszej kolejności LOT wykorzysta dodatkowe embraery na trasach do Kopenhagi, Monachium i Wiednia.

Obecnie polski przewoźnik posiada sześć maszyn tego typu oraz 16 mniejszych embraerów: dziesięć modeli E175 i sześć E170. 


W tym roku polski przewoźnik pozyska także trzy boeingi 787-9 Dreamliner (większe od obecnie wykorzystywanych w wariancie -8) oraz dwa wąskokadłubowe boeingi 737 MAX 8. Dwa pierwsze MAX-y przyleciały do Warszawy w grudniu ub. roku. 

fot. Piotr Bożykgość_e7448 - Profil
gość_e7448
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie