×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: W lutym wzrost o 23,5 proc.


Z usług Wizz Aira skorzystało w lutym br. ponad 2,12 mln pasażerów. To oznacza wzrost o 23,5 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca 2017 r.


O 0,7 pkt proc. spadł wskaźnik wypełnienia pokładów. W tym samym okresie ubiegłego roku wyniósł on 91,9 proc., podczas gdy w lutym 2018 - 91,2 proc.

Wizz Air zanotował w drugim miesiącu br. także wzrost oferowania o 24,4 proc do ponad 2,33 mln miejsc. W ubiegłym roku w lutym przewoźnik zaoferował 1,87 mln miejsc.

W tym roku przewoźnik ogłosił uruchomienie 4 nowych tras z Rumunii oraz jednej z Polski; ze Szczecina do Sztokholmu. Wizz Air dodał także ósmego airbusa A321 do swojej bazy na lotnisku Londyn Luton. 


Oprócz tego linia rozwija bazę w Wiedniu, która zostanie uruchomiona w sezonie letnim w 2018 roku. Na początku zbazowane zostaną tam trzy samoloty Airbus A320, które będą realizowały loty na 17 trasach, w tym do Gdańska. Docelowo węgierski przewoźnik będzie oferował rejsy na 27 trasach po Europie. gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie