easyJet rozbudowuje siatkę w Berlinie Tegel

6 marca 2018 09:45
2 komentarze
Niskokosztowe linie lotnicze easyJet rozszerzają siatkę połączeń z berlińskiego lotniska Tegel. Przewoźnik z początkiem marca uruchomił loty do Finlandii, Szwecji, Włoch i na Cypr.
Reklama
Od 1 marca br. przewoźnik uruchomił loty do Helsinek, Milanu Malpensa, Sztokholmu Arlanda, a od 3 marca do Pafos na Cyprze.

- Według statystyk lotniska w Helsinkach, Berlin jest jednym z najpopularniejszych miejsc docelowych, a Niemcy są najbardziej popularnym rynkiem na lotnisku w stolicy Finlandii. Mamy nadzieje, że easyJet zostanie tutaj ciepło przyjęty - mówi Petri Vuori, wiceprezes oraz kierownik ds. rozwoju trasy w Finavii, która jest operatorem lotniska w Helsinkach.

Oprócz lotów do Helsinek przewoźnik od 1 marca lata także do Milanu Malpensa oraz do Sztokholmu. Do Szwecji na tej trasie z Berlina Tegel operuje także SAS.

Od 3 marca easyJet lata także do Pafos. Jest to pierwsza trasa niskokosztowej linii z Berlina Tegel na Cypr. Oprócz tego przewoźnik obsługuje loty z lotniska Schönefeld dwa razy w tygodniu do Larnarki.


Przez siedem dni brytyjski niskokosztowy przewoźnik uruchomił cztery nowe trasy, wszystkie z najnowszej bazy przewoźnika w Berlinie Tegel (TXL). Jest to obecnie szósta pod względem wielkości baza easyJet oraz ilości tygodniowych slotów, za Londynem Gatwick, Genewą, Londynem Luton, Mediolanem Malpensa i Amsterdamem. Tygodniowa liczba dostępnych slotów przewoźnika jest większa w Tegel niż na Schönefeld. W letnim sezonie 2018 easyJet planuje dodanie 23 nowych kierunków z lotniska w Tegel.

easyJet rozpoczął loty z drugiego berlińskiego lotniska 7 stycznia br. Tym samym rozpoczął przejmowanie slotów, samolotów oraz załóg po upadłym airberlin.

fot. Berlin Airport

Ostatnie komentarze

gość_a04eb 2018-03-06 19:21   
gość_a04eb - Profil gość_a04eb
LOT jest na tyle słabą linią, że stara się nie konkurować z dużymi zawodnikami. Dlatego też musi się skupiać na dużo rzadziej uczęszczanych kierunkach i stąd widzimy ostatnio w siatce takie kwiatki jak Palanga, Cluj czy Billund.
gość_03057 2018-03-06 11:03   
gość_03057 - Profil gość_03057
wiele linii lata na kilka lotnisk w Londynie i zawsze się dziwie, że LOT nie obstawi tych lotnisk by wywozić ruch tranzytowy
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy