×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet rozbudowuje siatkę w Berlinie Tegel


Niskokosztowe linie lotnicze easyJet rozszerzają siatkę połączeń z berlińskiego lotniska Tegel. Przewoźnik z początkiem marca uruchomił loty do Finlandii, Szwecji, Włoch i na Cypr.


Od 1 marca br. przewoźnik uruchomił loty do Helsinek, Milanu Malpensa, Sztokholmu Arlanda, a od 3 marca do Pafos na Cyprze.

Według statystyk lotniska w Helsinkach, Berlin jest jednym z najpopularniejszych miejsc docelowych, a Niemcy są najbardziej popularnym rynkiem na lotnisku w stolicy Finlandii. Mamy nadzieje, że easyJet zostanie tutaj ciepło przyjęty - mówi Petri Vuori, wiceprezes oraz kierownik ds. rozwoju trasy w Finavii, która jest operatorem lotniska w Helsinkach.

Oprócz lotów do Helsinek przewoźnik od 1 marca lata także do Milanu Malpensa oraz do Sztokholmu. Do Szwecji na tej trasie z Berlina Tegel operuje także SAS.

Od 3 marca easyJet lata także do Pafos. Jest to pierwsza trasa niskokosztowej linii z Berlina Tegel na Cypr. Oprócz tego przewoźnik obsługuje loty z lotniska Schönefeld dwa razy w tygodniu do Larnarki.


Przez siedem dni brytyjski niskokosztowy przewoźnik uruchomił cztery nowe trasy, wszystkie z najnowszej bazy przewoźnika w Berlinie Tegel (TXL). Jest to obecnie szósta pod względem wielkości baza easyJet oraz ilości tygodniowych slotów, za Londynem Gatwick, Genewą, Londynem Luton, Mediolanem Malpensa i Amsterdamem. Tygodniowa liczba dostępnych slotów przewoźnika jest większa w Tegel niż na Schönefeld. W letnim sezonie 2018 easyJet planuje dodanie 23 nowych kierunków z lotniska w Tegel.

easyJet rozpoczął loty z drugiego berlińskiego lotniska 7 stycznia br. Tym samym rozpoczął przejmowanie slotów, samolotów oraz załóg po upadłym airberlin.

fot. Berlin Airportgość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie