×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet wejdzie do Berlina-Tegel


Od 7 stycznia 2018 r. easyJet rozpocznie działalność na lotnisku Berlin-Tegel. Tym samym rozpocznie się przejmowanie przez przewoźnika slotów, samolotów oraz załóg po upadłym airberlin.


O zamiarze wejścia na główne lotnisko stolicy Niemiec linia informowała już jakiś czas temu. Zresztą założono, że w pierwszym roku działalności straci ona na tamtejszej działalności ok. 60 mln euro. Początkowo na Tegel stacjonowały będą dwa airbusy A320 easyJeta oraz sześć takich samych modeli maszyn wypożyczonych od łotewskiej linii czarterowej SmartLynx. Proces przejmowania operacji po bankrucie airberlin powinien zakończyć się do końca przyszłorocznego sezonu letniego. 


Operacje na czterech trasach krajowych rozpoczną się od 7 stycznia 2018 r. easyJet będzie obsługiwał następujące połączenia:
Połączenia międzynarodowe będą uruchamiane stopniowo począwszy od 7 stycznia 2018 r. I tak easyJet obsłuży loty na następujących trasach:
Na lotnisko Berlin-Tegel chce wejść także Ryanair. Złożył on prośbę na przyznanie slotów w tym porcie. Docelowo przewoźnik chce zbazować tam 9 swoich samolotów.

fot. Dominik Sipinski


Reklama


Booking.com
gość_f35cc - Profil
gość_f35cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie