×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katastrofa ATR-72 w Iranie


Należący to linii Iran Aseman samolot rozbił się dziś rano w pobliżu miasta Semirom w centralnym Iranie. Według rzecznika prasowego linii w katastrofie zginęło 66 osób - wszyscy na pokładzie.


Na razie nie są znane wszystkie szczegóły. Samolot należący do irańskich linii Aseman wykonywał lot z Teheranu do Jasudżu w południowym Iranie. Na pokładzie było prawdopodobnie 60 pasażerów i 6 członków załogi. Katastrofie uległ 24-letni samolot ATR-72 o rejestracji EP-ATS - jeden z sześciu posiadanych we flocie linii Aseman.

Samolot rozbił się na terenie gór Zagros, w pobliżu miasta Semirom w ostanie Isfahan, około 80 kilometrów na północ od docelowego miasta Jasudż. Akcję ratunkową utrudniają złe warunki pogodowe, które uniemożliwiają lądowanie helikopterów na miejscu wypadku.

Samolot który uległ katastrofie

Maszyna obsługująca lot EP3704 wystartowała z Teheranu o 5:00 lokalnego czasu (2:30 czasu polskiego), później samolot zniknął z radarów. Zgodnie ze wskazaniami serwisu Flightradar24, ostatni sygnał z samolotem został odebrany o 6:55 czasu polskiego. Samolot był wtedy na wysokości 16975 stóp (ok. 5170 m) i zniżał wysokość lotu.


Fot. Wikimedia Commons

gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie