×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian: Styczeń z 11 proc. wzrostem


Linie lotnicze Norwegian przewiozły w styczniu br. na swoich pokładach ponad 2,3 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 11 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem w roku ubiegłym.


Ruch pasażerski mierzony w pasażerokilometrach (RPK) wzrósł o 29 proc., a oferowanie (ASK) o 30 proc. Współczynnik wypełnienia samolotów w styczniu spadł o 1 pkt. proc. do 82 proc. Dobry wynik w pierwszym miesiącu bieżącego roku Norwegian zawdzięcza przede wszystkim lotom międzykontynentalnym, które osiągnęły 55 proc. wzrost. 

Jesteśmy zadowoleni ze wzrostu liczby pasażerów w styczniu, który tradycyjnie charakteryzuje się mniejszym popytem. Najsilniejszy wzrost odnotowaliśmy na trasach między Europą i Stanami Zjednoczonymi. Tej zimy ponownie zaoferujemy loty między wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych a Karaibami. Umożliwi to lepsze wykorzystanie floty poza sezonem w Europie - powiedział Bjørn Kjos, dyrektor generalny Norwegiana. 

Norwegian obsłużył w styczniu 98,9 proc. rozkładowych lotów, z czego 72,4 proc. odleciało na czas. Na punktualność przewoźnika duży wpływ miała pogoda w Oslo, Londynie i Nowym Jorku.


Program odnowienia floty Norwegiana kontynuowany jest w 2018 roku. W styczniu firma przyjęła dostawę jednego boeinga 737-800 i jednego boeinga 787-9 Dreamliner. W tym roku przewoźnik odbierze jeszcze jedynaście boeingów 787-9 Dreamliner, dwanaście 737 MAX 8 i dwa 737-800. Średnią wieku samolotów wynosi zaledwie 3,6 lat - co powoduje, że flota Norwegiana jest jedną z najbardziej ekologicznych i najnowocześniejszych na świecie.

fot. NorwegianReklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie