×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Pierwszy raport zrównoważonego rozwoju


Lotnisko w Krakowie jako pierwszy regionalny port lotniczy w Polsce, opublikowało raport zrównoważonego rozwoju. Dokument przedstawia podstawy zarządzania spółką, osiągnięte wyniki, plany na przyszłość, ale także działania z zakresu społecznej odpowiedzialności lotniska.Pierwszy raport zrównoważonego rozwoju obejmuje dane za rok 2016 i jak zapowiadają przedstawiciele lotniska, jest wstępem do cyklicznego raportowania w tym zakresie - publikacja raportu za rok 2017 zapowiadana jest jeszcze na pierwsze półrocze tego roku. 

Raport zrównoważonego rozwoju Kraków Airport przedstawia działalność spółki Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o.  w oparciu o międzynarodowy standard raportowania niefinansowego Global Reporting Initiative w wersji G4. Dodatkowym atutem raportowania przy użyciu tego standardu jest suplement sektorowy dedykowany dla branży lotniczej.

- Raport zrównoważonego rozwoju Kraków Airport wpisuje się w strategię biznesową spółki i jest podstawą do dalszego rozwoju relacji z partnerami działającymi w otoczeniu lotniska. Zapoznanie się ze złożonością działalności portu lotniczego jest istotne w kontynuowaniu dyskusji na temat miejsca lotniska w Małopolsce. W ciągu najbliższych 20 lat Kraków Airport planuje zainwestować w rozwój infrastruktury około miliard złotych, co z pewnością znacząco wpłynie na rozwój Małopolski i Krakowa. Rozwój lotniska to także kontynuacja dialogu i współpracy z partnerami oraz ich wsparcie w podejmowaniu wspólnych inicjatyw - wyjaśnia Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. 


W przygotowanie raportu zaangażowało się wiele osób, w tym zarówno pracownicy lotniska wielu szczebli, którzy brali udział w pracach przygotowawczych, analizach i ustalaniu ważności opisanych kwestii oraz opracowali treść raportu, ale również partnerzy zewnętrzni. 

Władze lotniska liczą, że publikacja raportu zachęci jeszcze większą liczbę partnerów portu lotniczego do współtworzenia kolejnego, za rok 2017. Głos partnerów będzie szczególnie ważny, gdyż ubiegły rok obfitował w ważne dla lotniska oraz jego interesariuszy, wydarzenia i inicjatywy - przypominają inicjatorzy pierwszego dokumentu tego typu. - Nasze działania są oparte na współpracy i dialogu w szeroko rozumianym kontekście działalności lotniska. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, zrealizowaliśmy wiele wartościowych przedsięwzięć prospołecznych - dodaje Włoszek.Raport Zrównoważonego Rozwoju Kraków Airport 2016 dostępny jest na stronie internetowej lotniskagość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie