×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niki Lauda wykupi linię Niki


Były mistrz Formuły 1, Niki Lauda, wygrał licytację założonej przez siebie linii lotniczej Niki, przekonując do zakupu wierzycieli podczas poniedziałkowych rozmów.Poprzednio uzgodniona sprzedaż Niki na rzecz IAG-u została unieważniona po tym, jak dwa sądy orzekły, że postępowanie upadłościowe musi zostać przeniesione z Niemiec do Austrii. Umożliwiło to innym stronom, takim jak Ryanair i Lauda,  szansę ubiegania się o wykup przewoźnika, należącego wcześniej do niemieckich linii lotniczych Air Berlin.

Laudamotion GmbH złożyło najbardziej korzystną ofertę na wykupienie aktywów Niki - powiedzieli we wspólnym oświadczeniu Ulla Reisch i Lucas Floether, austriaccy i niemieccy wierzyciele Niki.

Cena transakcji nie została ujawniona. Wkrótce podjęta zostanie prawna procedura wykupu linii przez nowego właściciela.


Lauda założył Niki w 2003 roku, ale sprzedał swoje udziały na rzecz Air Berlin w 2011 r. W wywiadzie dla austriackiej telewizji Oe24 powiedział: - Nie ma wątpliwości, że zawsze wkładałem serce i duszę w Niki. W innym wywiadzie dla Radia ORF Lauda dodał, że planuje zamknąć markę Niki i zintegrować przewoźnika z jego firmą Laudamotion.

fot. Wikimedia Commons


gość_7395c - Profil
gość_7395c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie