Niki Lauda wykupi linię Niki

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
24 stycznia 2018 08:58
Były mistrz Formuły 1, Niki Lauda, wygrał licytację założonej przez siebie linii lotniczej Niki, przekonując do zakupu wierzycieli podczas poniedziałkowych rozmów.
Reklama
Poprzednio uzgodniona sprzedaż Niki na rzecz IAG-u została unieważniona po tym, jak dwa sądy orzekły, że postępowanie upadłościowe musi zostać przeniesione z Niemiec do Austrii. Umożliwiło to innym stronom, takim jak Ryanair i Lauda, szansę ubiegania się o wykup przewoźnika, należącego wcześniej do niemieckich linii lotniczych Air Berlin.

- Laudamotion GmbH złożyło najbardziej korzystną ofertę na wykupienie aktywów Niki - powiedzieli we wspólnym oświadczeniu Ulla Reisch i Lucas Floether, austriaccy i niemieccy wierzyciele Niki.

Cena transakcji nie została ujawniona. Wkrótce podjęta zostanie prawna procedura wykupu linii przez nowego właściciela.


Lauda założył Niki w 2003 roku, ale sprzedał swoje udziały na rzecz Air Berlin w 2011 r. W wywiadzie dla austriackiej telewizji Oe24 powiedział: - Nie ma wątpliwości, że zawsze wkładałem serce i duszę w Niki. W innym wywiadzie dla Radia ORF Lauda dodał, że planuje zamknąć markę Niki i zintegrować przewoźnika z jego firmą Laudamotion.

fot. Wikimedia CommonsOstatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy