Kraków skorzysta na code-share Emirates i flydubai

10 stycznia 2018 12:32
6 komentarzy
Kraków został objęty porozumieniem code-share linii Emirates i flydubai. Pasażerowie odlatujący z Balic będą mogli podróżować na jednym bilecie korzystając z siatki połączeń Emirates.
Reklama
Pasażerowie z Krakowa będą mogli polecieć na jednym bilecie m.in. do Armenii, Indii, Iranu, Gruzji, Kazachstanu, Kuwejtu, Omanu, Pakistanu, Tanzanii czy na Malediwy i Sri Lankę.

Nowe kierunki objęte porozumieniem code-share linii Emirates i flydubai to Kraków i włoska Katania. Całkowita umowa między przewoźnikami obejmuje obecnie 81 kierunków, zapewniając szeroki wybór połączeń przez Dubaj.

Lotnisko w Dubaju gwarantuje sprawną przesiadkę, a dzięki nowej umowie pasażerowie skorzystają na krótszym, wynoszącym 120 minut minimalnym czasie na przesiadkę między terminalem 3 używanym przez Emirates a terminalem 2 flydubai.

Początkowo umowa dotyczyła lotów do 29 miast, jednak bardzo szybko ofertę powiększono ze względu na rosnące zainteresowanie pasażerów, którzy odkryli korzyści m.in. częstszych lotów, szerszego wyboru kierunków na całym świecie w ramach jednego biletu, wygodniejszej odprawy bagażowej i sprawnej przesiadki na lotnisku w Dubaju.

W ciągu dwóch miesięcy, odkąd 29 października ubiegłego roku odbył się pierwszy lot w ramach porozumienia code-share, skorzystało z niego ponad 165 tys. pasażerów.


Przy rezerwacji łączonej w ramach umowy code-share pasażerowie Emirates w cenie biletu na loty obsługiwane przez flydubai otrzymają posiłki i limity bagażu rejestrowanego obowiązujące w Emirates w klasie biznes i ekonomicznej.

Członkowie programu Emirates Skywards mają naliczane punkty Skywards Miles i Skywards Tier Miles na trasach objętych porozumieniem code-share zgodnie z dotychczasowymi zasadami programu lojalnościowego Skywards.

Oprócz standardowych limitów bezpłatnego bagażu rejestrowanego Emirates, członkowie programu Skywards Premium mogą liczyć na dodatkowe limity bagażu rejestrowanego do 20 kg (członkostwo Platinum), 16 kg (old) i 12 kg (Silver) na trasach obsługiwanych przez flydubai w ramach umowy code-share. Członkowie programów Skywards Silver, Gold i Platinum podróżujący na wspomnianych trasach będą mogli korzystać ze stanowisk odprawy flydubai dla klasy biznes, a ich bagaż zyska status priorytetowy.

fot. Emirates
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_00546 2018-01-14 02:20   
gość_00546 - Profil gość_00546
Rada dla Balic i Pyrzowic, zacznijcie myśleć o wspólnym lotnisku między Krakowem i Katowicami.

Rada dla LOTu, zacznijcie myśleć o połączeniach P2P z Balic bo takich code-sharing z Balic będzie coraz więcej i nie koniecznie tak daleko jak w przypadku Emiratów co w połączeniu z ofertami Europejskich hubów stwarza dla was poważne zagrożenie na południu Polski jeśli będziecie się upierać przy rozwiązaniu hubowym z WAW a nie P2P z Balic.
gość_5faa9 2018-01-13 14:29   
gość_5faa9 - Profil gość_5faa9
Dobre info, do Krakowa bliżej niż do Wiednia czy Budapesztu :)
gość_30a78 2018-01-10 17:21   
gość_30a78 - Profil gość_30a78
między terminalami jest transport karawaną na wielbłądach przez pustynię. jak jest burza piaskowa to karawana zatrzymuje się w oazie. serwują drinki i można oglądać taniec brzucha jesli eunuch nie zapomni puścić kobitkę z pobliskiego haremu
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy