×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT podał szacowany wynik za 2017 rok


Polskie Linie Lotnicze LOT zarobiły w 2017 roku 100 mln zł więcej na działalności podstawowej niż w rok wcześniej. Linia szacuje, że wynik netto wyniesie ponad 300 mln zł.


LOT zarobił w 2016 roku 303 mln zł netto oraz 184 mln zł na działalności podstawowej. Wynik za 2017 r. szacuje się na ponad 300 mln zł netto, natomiast wynik EBITDA, czyli wynik działalności podstawowej na 283 mln zł. Wyniki są jeszcze przed audytem i mogą się zmienić.

Polskie Linie Lotnicze LOT od początku 2016 roku otworzyły ponad 40 nowych tras, w tym kilka połączeń długodystansowych. Linia zwiększyła flotę o ponad 20 samolotów, a liczba obsłużonych pasażerów wzrosła w 2017 roku do prawie 7 mln. 

Cały czas intensywnie pracujemy nad możliwościami rozwojowymi floty. Mogę już teraz powiedzieć, że mamy zabezpieczone samoloty nie do 2018, a do 2019 roku - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.


- Obecnie naszym celem są samoloty wąskokadłubowe dla floty regionalnej, mogące zabrać na pokład od 100 do 140 pasażerów oraz samoloty szerokokadłubowe, niezbędne do rozwoju naszych dalekich tras. Rozmawiamy z różnymi producentami na temat zamówień, ale narazie jest za wcześnie, aby mówić o konkretnych modelach - dodaje Milczarski.

Według Milczarskiego największym problem LOT-u jest spadająca przepustowość Lotniska Chopina, która stopniowo hamuje rozwój polskiego przewoźnika.


gość_b715d - Profil
gość_b715d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie