LOT poleci z Warszawy do Dubrownika

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
21 grudnia 2017 13:03
17 komentarzy
Od 3 maja LOT uruchomi nowe połączenie do Dubrownika w Chorwacji. Rejsy początkowo będą obsługiwane trzy, a w szczycie sezonu aż sześć razy w tygodniu.
Reklama

- Chorwacja z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród pasażerów, należy do jednego z najchętniej wybieranych przez Polaków wakacyjnych kierunków w basenie Morza Śródziemnego. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim słonecznej pogodzie, regionalnej kuchni, a także świetnie zachowanej architekturze, która przyciąga turystów z całego świata. Jesteśmy przekonani, że dzięki wzbogaconej ofercie LOT-u, Polacy tym chętniej zdecydują się odwiedzić Dubrownik i inne chorwackie miasta i zaplanować dłuższy urlop lub weekendowy wyjazd. To najlepsza oferta podróży do tego regionu obecnie dostępna na rynku – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u

Warszawa - Dubrownik

W sezonie letnim 2018 z LOT-em będzie można wybrać się w podróż aż do pięciu chorwackich miast. Pasażerowie będą mieli możliwość skorzystać z 21 połączeń tygodniowo z Warszawy do: Dubrownika, Zagrzebia, Splitu, Puli i Zadaru.


Nowe połączenia do Dubrownika będą realizowane Embraerami 170/175/195 LOT-u. Początkowo od 3 maja trzy, od 21 maja pięć, a od 28 czerwca - sześć razy w tygodniu. W szczycie sezonu letniego 2018 r. samoloty wystartują z Warszawy w każdy poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. Samoloty do chorwackich kurortów: Splitu (od 16 maja do 14 października) i Zadaru (od 5 maja do 13 października) będą realizowane dwa razy w tygodniu. Do Puli będzie można wybrać się co tydzień już od 3 czerwca do 14 października.


fot. Wikimedia Commons
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2018-07-16 14:08   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Dubrownik pozostanie w siatce połączeń narodowego przewoźnika przez cały rok. W sezonie zimowym rejsy będą odbywać się cztery razy w tygodniu.
jjemiolo 2017-12-22 16:43   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@f9d63: Jesli potwierdzi sie co mowisz ze DBV bedzie caloroczny to dla mnie niespodzianka. Owszem, zgodze sie ze sposrod wszystkich chorwackich miejsc nad Adriatykiem DBV jest najbardziej rozpoznawalny na calym swiecie ale poza sezonem, gdy turystow duzo mniej, DBV moim zdaniem przegrywa potencjalem z SPU czy RJK. Owszem z DBV niedaleko do Kotoru, Mostaru, czy Medzugorje, jak tez Chorwacja jest popularna wsrod Azjatow, ale czy to wystarczy poza sezonem? Jesli to sie potwierdzi LOT musi wiedziec cos wiecej.
aguirre 2017-12-22 12:29   
aguirre - Profil aguirre
Janecki, napisałem, że wolałbym, aby LO dotychczasowe destynacje rozciągnął do lotów 3x dziennie, a nie zaczynał z nowymi, szczególnie mniej niż 6x w tygodniu. Tak bym wolał z punktu widzenia podatnika (przetrwanie i rozwój LO, pozyskiwanie ruchu wysokopłatnego). Przy droższych biletach, które przewoźnicy oczywiście wolą, nawet kilkaset złotych różnicy na locie jednej osoby nie ma znaczenia, jeśli dzięki 3 połączeniom dziennie przez hub jest pewność dolecenia, bez straty dnia. To ważne przy lotach służbowych, które są z reguły z wyższych taryf.
Tu jest ryzykowny kierunek, bo małe szanse na ruch biznesowy czy najlepiej płatny - urzędniczy. Pewnie po sezonie letnim będzie wiadomo, czy połączenie zniknie na zimę, czy do następnego sezonu wakacyjno-czarterowego czy też przetrwa. Z punktu widzenia turysty-podróżnika - wolałbym więcej kierunków, nawet przy mniejszej częstotliwości, ale doświadczenie pokazuje, że to oznacza zabawę na krótką metę (vide fajna siatka Malevu). Niech nas sonduje w ten sposób (2,3,5x week) konkurencja LO ;-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama