×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates oraz flydubai wznowiły loty nad Irakiem


Linie lotnicze Emirates oraz linie lotnicze flydubai znów korzystają ze szlaków lotniczych przebiegających nad przestrzenią powietrzną Iraku. Obaj przewoźnicy nie latali nad tym obszarem od 2014 r.


Decyzja o ponownym korzystaniu z przestrzeni powietrznej Iraku zapadła kilka dni po tym, gdy władze w Bagdadzie zadeklarowały zwyciestwo nad samozwańczym “Państwem Islamskim”. 

- Emirates stale prowadzi analizy swoich operacji lotniczych zgodnie z wytycznymi i dyrektywami władz lotniczych. Bezpieczeństwo i efektywność operacyjna są zawsze brane pod uwagę w pierwszej kolejności przy planowaniu tras lotniczych - powiedziała rzeczniczka prasowa linii Emirates. 

Także linie flydubai poinformowaly o tym, że ich samoloty powróciły na trasy nad wschodnim Irakiem 28 listopada tego roku. Decyzja była poprzedzona wnikliwą analizą sytuacji i ewentualnych zagrożeń, zapewnia przewoźnik. 

Dwie linie lotnicze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zawiesiły loty nad Irakiem w 2014 r., po tym gdy na północy kraju wybuchły walki, a także po zestrzeleniu nad Ukrainą samolotu Malaysia Airlines obsługującego lot MH17

Powrót nad iracką przestrzeń powietrzną skróci czas lotów na trasach pomiędzy Dubajem a Turcją i Europą Środkowo-Wschodnią, w tym Polską. 


fot. Emiratesgość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie