Lufthansa jednak nie przejmie Niki

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
14 grudnia 2017 07:45
3 komentarze
Przed austriackimi liniami Niki coraz większe widmo bankructwa. Lufthansa ogłosiła rezygnacje z planów jej przejęcia. Austriacki przewoźnik zawiesił dziś (14.12) wszystkie loty.
Reklama

Oferta Lufthansy zakupu Niki była częścią planu całościowego przejęcia grupy Air Berlin. Została ona jednak zablokowana przez Komisję Europejską. Europejski regulator obawiał się, że Lufthansa Group, do której należą również Austrian Airlines i Swiss, uzyska monopol na większości tras w Niemczech i Austrii.

-W tak zwanej ocenie fazy pierwszej, Lufthansa oferowała rezygnacje ze slotów przewoźnika. Jednak Komisja Europejska uważa to za niewystarczające, jasno wskazując, że ​​nabycie Niki i jego integracja z Eurowings obecnie nie jest możliwa. W oparciu o tę ocenę przejęcie Niki przez Eurowings nie jest już kontynuowane - napisała Lufthansa Group w oświadczeniu prasowym.

Obecnie linie lotnicze Niki wykonują 312 loty tygodniowo - głównie z Dusseldorfu.


Air Berlin już wcześniej stwierdził, że oferta Lufthansy dla Niki była jedyną opcją umożliwienia dalszego funkcjonowanialinii lotniczej, gdyż oferty ze strony IAG International Airlines Group i Thomas Cook Airlines UK zostały wycofane. Kontynuowanie działalności było uzależnione od finansowania go przez Lufthansę, kwotą ok. 10 milionów euro tygodniowo.

Łączna oferta z Niki została wyceniona na 210 milionów euro, ale kwota z pewnością zostanie zmniejszona z uwagi na wykluczenie z zakupu austriackiego przewoźnika. Oryginalna umowa obejmuje również 81 samolotów, większość slotów, prawa przewozowe i około 3 tysiące pracowników ze spółek grupy Air Berlin.

Lufthansa nadal zamierza przejąć LGW - Luftfahrtgesellschaft Walter, inną spółkę zależną Air Berlin.

Komisja Europejska ma czas do 21 grudnia na zatwierdzenie przejęcia. Może jednak wszcząć postępowanie trwające kolejne 90 dni.


Fot. Wikimedia Commons
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a816d 2017-12-14 17:47   
gość_a816d - Profil gość_a816d
Zapewne w tej decyzji kryje się m.in. tajemnica rezygnacji EW z lotów do Krakowa od stycznia....
gość_495b2 2017-12-14 16:32   
gość_495b2 - Profil gość_495b2
Szkoda,bo mniejsza konkurencja,to wyższe ceny.
gość_5fc1f 2017-12-14 08:55   
gość_5fc1f - Profil gość_5fc1f
ja wiedziałem, że tak będzie ... to samo będzie z Alitalią
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama