×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus A321 Wizz Aira poleci do Lublina


-W związku z zamknięciem lubelskiej bazy Wizz Aira i zmianami rozkładu z tego wynikającymi, od 21 czerwca 2018 r. dwie trasy do Lublina będą obsługiwane przez airbusy A321. Łącznie po zamknięciu bazy linii oferta lotów z Lublina zmaleje o niecałe 15 proc.Większy samolot Wizz Aira poleci na trasach do Eindhoven i Sztokholmu-Skavsta. Maszyny te na pokład mogą zabrać do 230 pasażerów. 

Połączenie do Holandii zostało otwarte w miejsce trasy do Brukseli-Charleroi w lutym 2016 r. Po zmianie rozkładu nadal obsługiwane będzie dwa razy w tygodniu, ale w środy i niedziele. 

Z kolei rejsy do stolicy Szwecji były trzecim połączeniem Wizz Aira, jakie uruchomił z lotniska w Lublinie. Nastąpiło to w maju 2015 r., a samolot między miastami operował pierwotnie trzy razy w tygodniu. W bieżącym rozkładzie loty dostępne są we wtorki i soboty, a po zmianie (od 22 czerwca 2018 r.) wykonywane będą w poniedziałki i piątki.


W związku z faktem, że w Świdniku nie będzie stacjonował samolot węgierskiego low-costa, wszystkie rotacje będą wykonywane w formule "W". Polega ona na obsłudze łącznie trzech lotnisk, z którego tylko jedno jest bazowe (można to sprowadzić do schematu A - B - C - B - A, gdzie A jest bazą).

Nadal nie jest jasny rozkład lotów między Lublinem a Londynem-Luton. W systemie połączenie to ciągle wyświetla się według "starego" planu (wyloty codziennie rano i powroty w południe). 

Według wyliczeń Pasazer.com, opartych o dane z systemu OAG Schedules Analyser, zamknięcie bazy Wizz Aira będzie oznaczało spadek podaży miejsc z Lublina o 14,1 proc. Według oryginalnego rozkładu na lato 2018 r. lotnisko mogło liczyć na podaż miejsc na poziomie 6225 foteli tygodniowo w jedną stronę. Po zamknięciu trzech tras i podmianie samolotu na większy na dwóch innych oferta zmaleje do 5345 foteli tygodniowo. Lotnisko liczy jednak, że uda się pozyskać nowe trasy od już latających linii w miejsce tras zamkniętych przez Wizz Aira. 

fot. materiały prasowegość_9d341 - Profil
gość_9d341
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie