Wizz Air zamyka bazę w Lublinie

27 listopada 2017 14:10
84 komentarzy
Wizz Air ogłosił zamknięcie od czerwca 2018 r. bazy operacyjnej na lotnisku w Lublinie. Lotnisko straci trzy z ośmiu tras oferowanych obecnie przez linię, ale ma nadzieję na ich szybkie przejęcie przez innych przewoźników.
Reklama
Wizz Air będzie nadal latał na pięciu trasach z Lublina - do Eindhoven, Londynu-Luton, Kijowa, Oslo-Torp i Sztokholmu-Skavsta. Zamknięte zostaną połączenia do Tel Awiwu, Doncaster/Sheffield i Liverpoolu - wszystkie są obecnie wykonywane dwa razy tygodniowo.

Jak wynika z naszych informacji, loty do Doncaster i do Liverpoolu należą do najbardziej rentownych z Lublina, jednak przewoźnik nie ma możliwości obsługi ich z innych baz lub w ramach lotów w schemacie W (czyli nie z lotniska bazowego).

Przedstawiciele portu prowadzą rozmowy na temat przejęcia skasowanych tras przez inne, już obecne w Lublinie linie. Kierunki brytyjskie mógłby przejąć easyJet, z kolei LOT może zwiększyć częstotliwość lotów do Tel Awiwu.


Airbus A320 umieszczony dotychczas w bazie w Lublinie wzmocni działalność linii w porcie lotniczym w Katowicach.

Według systemu rezerwacyjnego Wizz Aira nastąpią także liczne cięcia tras z innych miast. Loty ze Szczecina do Londynu-Luton zostaną zawieszone 12 stycznia, z Glasgow do Gdańska - 14 stycznia, a z Warszawy do Aberdeen - 19 stycznia 2018 r. Przewoźnik przestanie też latać z Katowic na Lanzarote od 1 marca, a z Gdańska do Groningen - 24 marca.

Zmiany w siatce połączeń linii mogą wynikać m.in. z konieczności przesunięć w rozkładzie spowodowanych wprowadzeniem ciszy nocnej na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Wizz Air zapowiedział także zamknięcie bazy w rumuńskim Tirgu Mures.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_7ae0e 2017-11-30 12:25   
gość_7ae0e - Profil gość_7ae0e
Wizz również traci wizerunkowo, nie tylko lotnisko Lublin. Jakby nie patrzeć otwarcie bazy to poważna sprawa świadcząca o długoterminowym zaangażowaniu przewoźnika w rozwój siatki połączeń. Wizz zdecydowanie ucieka przed Ryanairem, a skupia się tylko na swoich największych bazach. Za chwilę zostanie mu tylko Warszawa i Katowice. Wizzair jest silny tam gdzie nie ma Ryanaira. A Ryan otwiera bazy i zwiększa oferowanie z innych miast Polski. Dla LUZ pozostaje dogadać się z Easyjetem, chociaż jest jeszcze zbyt wcześnie aby oczekiwać kilku tras. Być może dostawy nowych samolotów dla LOT-u oznaczają możliwość otwarcia 1-2 połączeń z LUZ. Chciałbym, żeby tak się stało.
gość_afc09 2017-11-30 09:51   
gość_afc09 - Profil gość_afc09
Spokojnie, gdy były z Lublina loty Lufthansą to były 3 loty w tygodniu. Na szczęście Lufthansa odeszła, ponieważ teraz z BMI można latać 7 razy w tygodniu. Podobnie było z innymi przypadkami. Więc każda zmiana w LUZ przynosi korzyści. Wizz przez ten ruch tylko straciło udziały większościowe na lotnisku Lubelskim z korzyścią dla lotniska.
smolip67 2017-11-30 07:54   
smolip67 - Profil smolip67
Proponuję trochę spokoju z wyrokowaniem co się stanie. Zarząd LUZ już kilka razy pokazał jak porażkę obrócić w zwycięstwo. Poczekajmy co wyniknie z zamknięcia bazy. Ja osobiście wierzę że od czerwca 2018 będą dalej wzrosty.Luz małymi kroczkami do przodu.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy