×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air zamyka bazę w Lublinie


Wizz Air ogłosił zamknięcie od czerwca 2018 r. bazy operacyjnej na lotnisku w Lublinie. Lotnisko straci trzy z ośmiu tras oferowanych obecnie przez linię, ale ma nadzieję na ich szybkie przejęcie przez innych przewoźników.Wizz Air będzie nadal latał na pięciu trasach z Lublina - do Eindhoven, Londynu-Luton, Kijowa, Oslo-Torp i Sztokholmu-Skavsta. Zamknięte zostaną połączenia do Tel Awiwu, Doncaster/Sheffield i Liverpoolu - wszystkie są obecnie wykonywane dwa razy tygodniowo.

Jak wynika z naszych informacji, loty do Doncaster i do Liverpoolu należą do najbardziej rentownych z Lublina, jednak przewoźnik nie ma możliwości obsługi ich z innych baz lub w ramach lotów w schemacie W (czyli nie z lotniska bazowego). 

Przedstawiciele portu prowadzą rozmowy na temat przejęcia skasowanych tras przez inne, już obecne w Lublinie linie. Kierunki brytyjskie mógłby przejąć easyJet, z kolei LOT może zwiększyć częstotliwość lotów do Tel Awiwu.


Airbus A320 umieszczony dotychczas w bazie w Lublinie wzmocni działalność linii w porcie lotniczym w Katowicach.

Według systemu rezerwacyjnego Wizz Aira nastąpią także liczne cięcia tras z innych miast. Loty ze Szczecina do Londynu-Luton zostaną zawieszone 12 stycznia, z Glasgow do Gdańska - 14 stycznia, a z Warszawy do Aberdeen - 19 stycznia 2018 r. Przewoźnik przestanie też latać z Katowic na Lanzarote od 1 marca, a z Gdańska do Groningen - 24 marca. 

Zmiany w siatce połączeń linii mogą wynikać m.in. z konieczności przesunięć w rozkładzie spowodowanych wprowadzeniem ciszy nocnej na Lotnisku Chopina w Warszawie. 

Wizz Air zapowiedział także zamknięcie bazy w rumuńskim Tirgu Mures.gość_b04f3 - Profil
gość_b04f3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie