×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PAŻP wyposaży symulator za 3,6 mln zł


Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała warty 820 tys. euro (ok. 3,6 mln zł) kontrakt na rozbudowę platformy testowej oraz szkoleniowej systemu zarządzania ruchem lotniczym Pegasus_21.


Przedmiotem zamówienia publicznego była rozbudowa systemu ATIS/VOLMET na potrzeby platformy testowej systemu ATM P_21 i ośrodka szkoleniowego w budynku OSA z funkcjonalnością "contingency" dla sali pperacyjnej w budynku Centrum Zarządzania Ruchem Lotniczym w Warszawie.

Zlecenie wykona austriacka firma Frequentis, która jest producentem systemu ATIS/VOLMET wykorzystywanego przez PAŻP na łącznie ośmiu lotniskach. Ma do niego wyłączne prawa autorskie, dlatego nie był potrzebny przetarg na wykonawcę. 

Jak wyjaśnia PAŻP, stanowiska operatorskie na platformie testowej systemu ATM P-21 uruchomionej w CZRL, również w celach szkoleniowych, są repliką stanowisk operacyjnych kontroli ruchu lotniczego, zainstalowanych i uruchomionych na sali pperacyjnej w CZRL, zarówno pod względem urządzeń i systemów, jak również organizacji pracy na stanowisku. Jednym z systemów na stanowiskach operacyjnych kontroli ruchu lotniczego jest system informacji meteorologicznej ATIS/VOLMET, który zostanie rozszerzony w 2017 r. o doinstalowane, zintegrowane i uruchomione moduły smartMET i smartNAV. W celu zapewnienia ciągłosci pracy operacyjnej podczas tymczasowych i krótkoterminowych awarii, niezbędne jest przygotowanie platformy do roli systemu "contingency", czyli zapasowego dla sali operacyjnej w CZRL Warszawa, adaptacja do instalacji budynku OSA i jej rozwinięcie poprzez rozbudowę o nowe stacje klienckie oraz integrację tych stacji z operacyjnym systemem ATIS/VOLMET. gość_49019 - Profil
gość_49019
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie