×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina: Wzrost o 24 proc. w październiku


W październiku na Lotnisku Chopina odprawiono ok. 1,43 mln osób, co oznacza prawie 24-proc. wzrost w stosunku do października ubiegłego roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
- Bardzo cieszy nas tak duża dynamika ruchu pasażerskiego na naszym lotnisku. Oznacza to, że Warszawa jest postrzegana przez coraz większe grono osób, jako atrakcyjny węzeł komunikacyjny- mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina. - Pod koniec października wprowadzony został nowy, zimowy rozkład rejsów. Przewidujemy, że w grudniu przekroczymy poziom 15 mln obsłużonych pasażerów.

W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2017 r. na Lotnisku Chopina obsłużono więcej pasażerów niż w całym roku ubiegłym. Do końca października z warszawskiego portu skorzystało 13,48 mln pasażerów. To o ponad 24 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego, a także o ponad 5 proc. więcej od całorocznego wyniku za 2016 r. 

Od początku roku, w ruchu międzynarodowym podróżowało ok. 11,65 mln osób (wzrost o 20 proc.), a w ruchu krajowym - 1,83 mln osób (wzrost o 64 proc.).


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie