×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa pierwsza klasa Emirates


Linie Emirates podczas Dubai Air Show zaprezentowały nowy wystrój klasy pierwszej. Obejmuje on wirtualne okna, wideo-rozmowy z załogą, drzwi do kabiny od podłogi po sufit czy indywidualne sterowanie temperaturą i barwami w kabinie. Jak informowaliśmy pod koniec maja br. Emirates planowało wprowadzić nowy produkt w pierwszej klasie. Przy okazji lekko odświeżono również produkt w klasie biznes i ekonomicznej, jednak najwięcej zmian zaszło w sztandarowej pierwszej klasie.

Apartamenty pierwszej klasy są zabudowane od podłogi aż po sufit, podobnie jak konkurencyjny produkt Residence w linii Etihad. Gwarantuje to pasażerom pełne poczucie prywatności. W środku znajdziemy wnętrze inspirowane mercedesem klasy S, w tym fotele z obiciem z miękkiej skóry, nowoczesny panel kontrolny oraz nastrojowe oświetlenie. Nowe fotele będą rozkładać się do czterech pozycji w tym do tzw. pozycji zero-gravity. 

Pozycja zero-gravity to wynik badań naukowców NASA, którzy poszukiwali najbardziej optymalnego ułożenia ciała dla astronautów. W czasie startów i lądowania ich ciała są narażone na duże przeciążenia. Odpowiednia pozycja najlepiej zmniejsza niepożądany nacisk na całe ciało, a zwłaszcza na kręgosłup. Przewoźnik zamontował też stoliki koktajlowe, bezprzewodowe kontrolery i materiałowe zasłony okiennych. Ponadto w ramach współpracy z Mercedesem pasażerowie pierwszej klasy będą wożeni w Dubaju mercedesami klasy S.

Nowa kolorystyka kabiny jest zdecydowanie bardziej stonowana niż wcześniejsze, mniej też epatuje złoceniami i przepychem. Design pierwszej klasy nawiązuje do wcześniej zaprezentowanego wystroju podniebnego baru w airbusach A380. W wielu miejscach na pokładzie widoczny jest motyw narodowego drzewa Zjednoczonych Emiratów Arabskich  -  jadłoszyna popielatego.

W każdym apartamencie znajdziemy również 32-calowe telewizory z dostępem do 2,5 tys. kanałów IFE oraz słuchawki Bowers & Wilkins z funkcją aktywnego tłumienia hałasu. Pasażerowie dostaną do dyspozycji luksusowe kosmetyki Byredo do pielęgnacji skóry, nawilżające pidżamy od Hydra Active oraz amenity kit z kosmetykami Bulgari. Nowością są również firmowe lornetki, dzięki którym będą mogli obserwować widoki za oknem.

Jedną z największych innowacji w nowym produkcie są wirtualne okna. Dzięki tej technologii nawet pasażerowie siedzący w środkowym rzędzie będą mogli wyjrzeć przez okno. Będą one w czasie rzeczywistym transmitować obraz z kamer na zewnątrz samolotu. Do tej pory jeszcze żaden komercyjny przewoźnik na świecie nie oferował takiego rozwiązania. 


Drugą innowacją technologiczną jest możliwość prowadzenia rozmów wideo z personelem pokładowym. Podróżni, którzy nie będą chcieli mówić do kamery, będą mogli zdalnie komunikować się z załogą za pośrednictwem audio. Ułatwieniem dla personelu są okienka serwisowe w drzwiach, dzięki którym posiłki będą podawane bez pełnego otwierania drzwi do kabiny. 

Pasażerowie będą mieli możliwość indywidualnego wyboru barwy oświetlenia kabiny (z dostępnej palety) oraz kontroli temperatury wewnątrz apartamentu. Podobnego rozwiązania również nie znajdziemy u żadnej innej linii lotniczej.

Przewoźnik nie przewidział jednak żadnych możliwości łączenia kabin, co może być niedogodnością dla osób podróżujących w parach.

Nowy produkt w pierwszej klasie będzie dostępny w niewielu samolotach. Przez najbliższe dwa lata zaledwie dziewięć boeingów 777 będzie wyposażonych w nową kabinę. W nową kabinę będą wyposażone także zamówione boeingi 777X, których dostawy rozpoczną się dopiero w 2020 r. Nie ma planów dotyczących montowania nowej kabiny w airbusach A380. 


Zmiany w pozostałych klasach rezerwacyjnych to bardziej kosmetyka. w stosunku do krytycznie ocenianego przez nas poprzedniego produktu. Projektanci tworząc nowy wystrój wzorowali się na wnętru współczesnych samochodów sportowych. 


Przewoźnik nie zdecydował się na zmianę konfiguracji foteli w tej klasie. Projekt przewiduje utrzymanie skrajnie niekomfortowej konfiguracji foteli 2-3-2. Wiele linii w tej klasie oferuje siedzenia w konfiguracji 1-2-1, w której każdy pasażer ma bezpośredni dostęp do przejścia. 


W klasie ekonomicznej zmiany obejmują wprowadzenie nowej tapicerki i kolorystyki kabiny. Zachowano dość układ siedzeń 3-4-3. Mimo wcześniejszych spekulacji przewoźnik nie zdecydował się na wprowadzenie klasy ekonomicznej premium.


Z pozostałych zmian w klasie ekonomicznej zamontowano nieco większe ekrany z najnowszą generacją systemu IFE. 


fot. Emirates


Reklama


Booking.com
gość_821bc - Profil
gość_821bc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie