×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków przekroczył próg 5 mln pasażerów


Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce przywitał pięciomilionowego pasażera. Tym samym krakowskie lotnisko dołączyło do grona europejskich portów obsługujących powyżej 5 mln pasażerów w ciągu roku. Szczęśliwy podróżujący to pani Joanna, która wybrała się w podróż do Wenecji z linią lotniczą easyJet.
 
- Obsłużenie tak wysokiej liczby pasażerów nie byłoby możliwe, gdyby nie praca osób, które codziennie dbają o sprawny przebieg procedur lotniskowych. Do takiego wyniku z pewnością przyczynił się potencjał naszego regionu. A przede wszystkim oferta kilkunastu przewoźników, dzięki której pasażerowie mieli do wyboru w ciągu całego roku 100 bezpośrednich połączeń z Krakowa - powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.


Pięciomilionowa pasażerka otrzymała niespodziankę w postaci tabletu, voucheru na lot z Krakowa oraz pięć voucherów uprawniających do wejścia do business lounge. Na pozostałych pasażerów rejsu easyJet do Wenecji również czekały drobne upominki. Wszyscy podróżujący zostali poczęstowani okolicznościowym tortem.

easyJet jest drugą pod względem podaży miejsc linią lotniczą w Krakowe - ma 14,2 proc. udziału w całkowitej podaży z tego portu lotniczego. Liderem jest Ryanair z udziałem na poziomie 44,8 proc.gość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie