×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT wraca do Szyman. Poleci do Lwowa


Od marca 2018 r. pasażerowie podróżujący z lotniska Olsztyn-Mazury polecą bezpośrednio do Lwowa. To ósme bezpośrednie połączenie LOT-u na Ukrainę , a jednocześnie 12. port w Polsce obsługiwany przez LOT.Rejsy między Lwowem a portem Olsztyn-Mazury w Szymanach zaczną się 27 marca 2018 r. Będą obsługiwane dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Samolot będzie startował ze Lwowa o godz. 1:40, żeby następnie wylądować w Szymanach o 2:15. W drugą stronę start z Szyman przewidziany jest na godz. 3:10, a lądowanie we Lwowie o 5:35. Taki rozkład umożliwia obsługę połączenia bez konieczności wykonywania dolotu z Warszawy do Olsztyna-Mazur.

Rejsy będą odbywały się samolotem bombardier Q400, który ma na pokładzie 78 foteli dla pasażerów.

Szymany są już 11. polskim portem regionalnym obsługiwanym przez LOT. Od 2017 r. rozszerzyliśmy naszą siatkę połączeń o cztery porty regionalne, uruchamiając bezpośrednie rejsy z Zielonej Góry, Lublina, Bydgoszczy i Olsztyna. Niezmiernie cieszy nas, że możemy stale rozwijać ofertę połączeń nie tylko z Warszawy - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT.

Lwów jako kierunek jest bardzo dobrym wyborem. Musimy pamiętać, że to właśnie w naszym regionie zamieszkuje od kilkudziesięciu lat największa w Polsce ponad siedemdziesięciotysięczna mniejszość ukraińska. W związku z uruchamianym przez LOT połączeniem liczymy na wzmożony ruch turystyczny i biznesowy zarówno w kierunku ukraińskim, jak też na Warmię i Mazury. Zakładamy też wymianę naukową, tym bardziej, że nasz uniwersytet już dziś bardzo mocno współpracuje z uczelniami ze Lwowa - mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

LOT po raz ostatni latał do Szyman latem 2016 r., obsługując sezonową trasę do Warszawy. 
LOT lata do Lwowa z Warszawy, Bydgoszczy i Poznania.gość_5e959 - Profil
gość_5e959
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie