×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: Wzrost ruchu o 27,9 proc. w październiku


W październiku w Katowice Airport zostało obsłużonych w ruchu ogółem 313,5 tys. pasażerów, o 68,4 tys. więcej (+27,9 proc.) w porównaniu z październikiem 2016 r. Po raz pierwszy w historii portu w październiku zostało obsłużonych ponad 300 tys. pasażerów.


Liczba pasażerów według miesięcy
Z siatki połączeń regularnych skorzystało 222,9 tys. podróżnych, o 37,3 tys. więcej (+20,8 proc.) więcej, a z czarterowej 89,3 tys. osób, o 31,3 tys. więcej (+54 proc.).

- Październik był szóstym miesiącem z rzędu ze wzrostem ruchu ogółem powyżej 20 proc. Było to możliwe dzięki naszej konsekwentnej współpracy z liniami lotniczymi i touroperatorami, jej efektem w rozkładzie lato 2017 była najlepsza siatka połączeń regularnych i czarterowych w historii portu. Statystyki potwierdzają, że skutecznie dążymy do osiągnięcia jednego z naszego celów, jakim jest osiągniecie pozycji największego polskiego lotniska w segmencie obsługi ruchu czarterowego, nie zaniedbując przy tym rozwoju ruchu regularnego - powiedział Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, zarządzającego portem w Katowicach.

- W najbliższych miesiącach na dynamikę wzrostu pozytywnie wpływać będą nowe trasy regularne, które wystartowały wraz z wejściem w życiem rozkładu zima 2017/2018. Dodatkowym czynnikiem wzrostu będą zmiany flotowe w pyrzowickiej bazie Wizz Air. Do końca marca przyszłego roku trzy 180-miejscowe Airbusy A320 zostaną zastąpione 230-miejscowymi A321. Pierwszy A321 loty z Pyrzowic zacznie wykonywać już pod koniec listopada br. Na wzrost ruchu niebagatelny wpływ będzie miała także bogata, zimowa siatka połączeń czarterowych, w której znajdziemy zarówno Egipt, Maroko, portugalskie i hiszpańskie wyspy na Oceanie Atlantyckim jak i dalekodystansowe kierunki takie jak Oman, Zanzibar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wyspy Zielonego Przylądka i Dominikanę - dodał Tomasik.

Od początku roku, w ruchu ogółem, obsłużono w pyrzowickim lotnisku już 3,45 mln podróżnych, o 600,4 tys. więcej (+21,1 proc.) niż w okresie od stycznia do października minionego roku. W ciągu dziesięciu miesięcy roku w ruchu regularnym odprawiono 2,06 mln pasażerów, o 246,3 tys. więcej (+13 proc.), a czarterowym - 1,38 mln, o 355,3 tys. więcej (+34,6 proc.).

W 2017 r. Katowice Airport osiągnie najlepszy w historii wynik liczby obsłużonych pasażerów - będzie ich około 3,85 mln, o ponad 600 tysięcy więcej niż w minionym roku. 
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_aaaac - Profil
gość_aaaac
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie