×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT do Rio i Panamy. Tylko czartery


Rio de Janeiro oraz Panama to dwa nowe kierunki czarterowe, do których w tym sezonie zimowym poleci LOT. Łącznie polski przewoźnik obsłuży połączenia czarterowe do sześciu miast.


Pokonanie prawie 11 tys. km z Warszawy do Rio de Janeiro na pokładzie samolotu boeing 787 Dreamliner LOT-u potrwa 13 godz. 10 minut. Dokładnie tyle samo czasu pasażerowie spędzą w samolocie polskiego przewoźnika w drodze do Panamy. Do tej pory LOT nie oferował regularnych czarterów do tych miast. 

Oprócz tego w sezonie zimowym 2017/2018, czyli od końca października br. do końca marca przyszłego roku, LOT zabierze turystów z Polski także do Meksyku (Cancun), na Kubę (Varadero), do Wietnamu (Ho Chi Minh) i Tajlandii (Bangkok). 

Nowa oferta rejsów czarterowych to wynik umowy, którą LOT podpisał z touroperatorem Rainbow. W ramach tej współpracy polski przewoźnik udostępnia samolot wraz załogą do obsługi wybranych kierunków turystycznych.

W ofercie znajdą się następujące połączenia:
 • Rio de Janeiro – od 2 listopada do 19 marca co 10-11 dni
 • Panama  – od 25 grudnia do 17 marca co 10-11 dni
 • Bangkok  – od 4 listopada do 24 marca co siedem dni
 • Ho Chi Minh  – od 5 listopada do 22 marca co 10-11 dni
 • Cancun  – od 3 listopada do 23 marca co siedem dni; dodatkowo od 31 października do 20 marca co 14 dni
 • Varadero  – od 1 listopada do 21 marca co siedem dni; dodatkowo od 9 listopada do 15 marca co 10-11 dni
Wszystkie zaplanowane operacje czarterowe w rozkładzie zimowym 2017/2018 do Rio de Janeiro, Panamy, Cancun, Varadero, Bangkoku i Ho Chi Minh będą wykonywane samolotem boeing 787 Dreamliner, na pokładzie którego znajdują się 252 fotele dla pasażerów w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

- Cieszymy się, że wspólnie z Rainbow możemy zaproponować pasażerom atrakcyjne czarterowe połączenia z Warszawy. Nowa oferta oznacza komfortowy i bezpośredni przelot także do miejsc w Ameryce Południowej i Środkowej, do których wcześniej nie lataliśmy. Oferta jest wypadkową zapotrzebowania zgłoszonego przez touroperatora i naszych możliwości operacyjnych. Obecnie prowadzimy już rozmowy z kilkoma kontrahentami w sprawie obsługi czarterowej kolejnych sezonów - mówi Iwona Stańczak, kierownik działu sprzedaży czarterów LOT.


W ramach rozkładu zimowego 2017/2018 LOT będzie wykonywał ponad 50 rejsów czarterowych miesięcznie. Obecna umowa z Rainbow obowiązuje do końca marca 2018 r. Potem przeznaczony do operacji czarterowych boeing 787 wróci do regularnej siatki połączeń LOT-u.

Latem tego roku LOT odebrał dwa kolejne szerokokadłubowe samoloty boeing 787-8 Dreamliner. Dzięki temu ich liczba we flocie polskiego przewoźnika wzrosła do ośmiu, a polski przewoźnik m.in. zwiększył częstotliwości rejsów do Seulu i Tokio oraz uruchomił nowe połączenie dalekodystansowe z Krakowa do Chicago. 

Już w przyszłym roku LOT odbierze trzy z zamówionych czterech większych Dreamlinerów w wersji 787-9, z których każdy będzie posiadał na pokładzie 294 fotele w trzech klasach podróży. Umożliwią one polskiemu przewoźnikowi dalszy rozwój na kierunkach dalekodystansowych, m.in. uruchomienie od maja przyszłego roku rejsów z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, inaugurację nowych kierunków w Azji oraz posłużą do obsługi kolejnych połączeń czarterowych.


fot. Dominik Sipiński

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie