Ryanair uruchomił bazę w Poznaniu

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
30 października 2017 16:08
23 komentarzy
Wczoraj (29.10) Ryanair otworzył bazę operacyjną w Poznaniu oraz uruchomił siedem nowych tras do Aten, Billund, Castellon, Ejlatu, Madrytu, Oslo i Tel Awiwu.
Reklama

Ryanair oferuje w Poznaniu łącznie 16 tras, w tym 7 nowych.

- Nadszedł sezon zimowy, a wraz z nim otwarcie bazy w Poznaniu oraz uruchomienie aż 7 nowych połączeń. Nasi klienci z Wielkopolski oraz turyści mają do dyspozycji łącznie 16 tras Ryanaira - powiedziała Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu na Europę Środkowo-Wschodnią.

W godzinach porannych pasażerowie odlatujący do Madrytu zostali ugoszczeni w strefie relaksu, gdzie mogli złożyć podpisy na pamiątkowej tablicy, skosztować hiszpańskich przekąsek, posłuchać hiszpańskiej muzyki, odpocząć na pufach i hamakach, a także wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.


Podobne atrakcje czekają na pasażerów odlatujących jeszcze tego samego dnia do Aten. Z okazji otwarcia bazy oraz uruchomienia nowych połączeń z Poznania, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety na podróż w listopadzie i grudniu już od 39 zł. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są na Ryanair.com jedynie do środy (1 listopada) do północy.

- Dla lotniska w Poznaniu to właśnie ten moment, kiedy długo oczekiwana oraz zapowiadana baza linii lotniczej Ryanair stała się faktem. Od 30 października 2017 r. pasażerowie mogą latać do Madrytu oraz Aten, a już od początku listopada do kolejnych, nowych pięciu destynacji. Wierzymy, że to dobry początek dla dynamicznego wzrostu ruchu lotniczego w Poznaniu, który będzie się wyrażał w kolejnych nowych otwarciach, w kolejnych latach - powiedział Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu lotniska w Poznaniu.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f22d9 2017-11-05 11:45   
gość_f22d9 - Profil gość_f22d9
gość_ee71a: Poznan ma jedna maszyne Lotu juz od wielu, wielu lat. Przylatuje do Poznania wieczorem i wylatuje wczesnie rano do Warszawy. Pozniej przylatuje jeszcze kilkakrotnie w ciagu dnia. W ten sposob Poznan ma baze Lotu - w koncu "baza" Ryanaira tez na tym polega, samolot nocuje na lotnisku i stamtad wylatuje, a w miescie nocuja zalogi. No, to moze z tego powodu, ze Lot juz ma baze i nocuje w Poznaniu od tylu lat, mozna moze jakos dofinansowac Lot z regionalnej kasy? Jesli na takiej zasadzie dziala na wielu lotniskach Ryanair, dlaczego nie Lot?
gość_ec29c 2017-11-05 11:15   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@gość_ee71a

LOT mógłby zbazować po kilka samolotów w portach regionalnych i latać po kilka razy w tygodniu do miast do których lata z Wawy kilka razy dziennie. Z Twojej listy to Mediolan, Paryż, Amsterdam. Na pewno do tego należałoby dołożyć Brukselę.

Ale oni uważają, że opłaca się tylko budowa WIELKIEGO HUBU w Warszawie i prawdopodobnie tego nie zrobią.
gość_ee71a 2017-11-05 07:35   
gość_ee71a - Profil gość_ee71a
Czy lot w związku z tym ze Lot ma dostać 6 Embraierow władze z Poznania walczą byśmy jako Poznań dostali jedna maszynę ? Lot chce konkurować z low costami ( co trochę dziwi ). Propozycja jak można wykorzystać ... Rzym , Malaga, Mediolan, Paryż , Amsterdam. Powodzenia Ławica
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama