×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Unia da 290 mln euro na inicjatywy w ramach Jednolitego Nieba


Komisja Europejska ogłosiła nabór propozycji projektów inwestycyjnych realizujących założenia programu Europejskiego Jednolitego Nieba i inicjatywy SESAR. Budżet na dofinansowania to 290 mln euro.


Nabór odbywa się w ramach instrumentu finansowego "Łącząc Europę". 

Inicjatywy mogą zgłaszać państwa unijne lub przedsiębiorstwa państwowe albo prywatne zarejestrowane w Unii. Projekty muszą ściśle wiązać się z unijnym programem Jednolitego Nieba, czyli reformy systemu zarządzania ruchem lotniczym nad wspólnotą. Oznacza to, że dofinansowanie niemal na pewno zostanie przeznaczone na inicjatywy z zakresu kontroli ruchu lotniczego - mogą je dostać zarówno narodowe agencje zarządzające przestrzenią (w Polsce to PAŻP), jak i np. firmy produkujące oprogramowanie. 

Propozycje programów do dofinansowania można składać do 18 marca 2018 r. 

Zgodnie z typową procedurą w ramach instrumentu "Łącząc Europę", propozycje zostaną następnie ocenione i wybrane przez komisję niezależnych ekspertów, a nie unijnych urzędników. gość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie