×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin: Efektowny manewr na koniec dalekich lotów


15 października linie lotnicze airberlin wykonały ostatnie operacje dalekodystansowe. Ostatnie lądowanie airbusa A330 w barwach przewoźnika zakończyło się efektownym manewrem.


W poniedziałek rano 16 października, piloci airbusa A330, wykonujący ostatni lot dalekodystansowy airberlin, przed lądowaniem rejsu AB7001 z Miami w porcie lotniczym w Dusseldorfie przeprowadzili manewr niskiego przelotu nad drogą startową lotniska, połączony z niestandardowym odejściem na drugi krąg - samolot wykonał mocny przechył na lewą stronę, przelatując nad terenem terminala niemieckiego lotniska. 

Manewr zarejestrowany został na nagraniach wideo przez pracowników kontroli ruchu lotniczego pracujących na wieży lotniska w Dusseldorfie, jak i przez  pasażerów w terminalu. Jak wynika z komentarzy słyszanych na nagraniu dokonanym przez pasażerów, świadkowie manewru byli nim zaniepokojeni. 

Nie jest jasne, czy manewr przelotu nad drogą startową i odejścia na drugi krąg wynikał z konieczności, czy był formą pożegnania przewoźnika przez pilotów airbusa. W komunikacie linie lotnicze airberlin poinformowały, że kontrolerzy ruchu lotniczego wydali pilotom zgodę odejście na drugi krąg ścieżką, którą przeleciał samolot na wypadek konieczności przeprowadzenia tego manewru, nawet jeżeli skręt w lewą stronę nie jest normalną procedurą odejścia dla tego lotniska. Ostatecznie samolot szczęśliwie wylądował na lotnisku i nikt z pasażerów nie zgłosił skarg - poinformował airberlin. 

Jak informuje niemiecka prasa, zdarzeniu przygląda się Federalny Urząd Lotnictwa (LBA). Linie lotnicze airberlin zadeklarowały pełne wsparcie w dochodzeniu LBA. gość_980b6 - Profil
gość_980b6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie