×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


VietJet dowiezie pasażerów liniom Qatar Airways


Wietnamskie linie niskokoszowe VietJet Air podpisały porozumienie interline z liniami lotniczymi Qatar Airways, na mocy którego będą dowoziły pasażerów na loty katarskiego przewoźnika z Hanoi oraz Ho Chi Minh.


Jak przewiduje porozumienie, linie lotnicze VietJet Air dowiozą pasażerów z ośmiu wietnamskich miast: Ban Me Thuot, Dalat, Da Nang, Haiphong, Nha Trang/Cam Ranh, Phu Quoc, Pleiku oraz Vinh na loty Qatar Airways z Hanoi oraz z Ho Chi Minh. 

Umowa obejmuje też obsługiwane dwa razy dziennie loty z Tajpej na Tajwanie do Ho Chi Minh oraz do do dwóch lotów dziennie z Tajpej do Hanoi. Obecnie linie Qatar Airways nie oferują bezpośrednich lotów na Tajwan. 

W tej chwili linie lotnicze Qatar Airways oferują raz dziennie loty pomiędzy Dohą i Hanoi oraz pomiędzy Dohą i Ho Chi Minh. Od 1 stycznia przeszłego roku częstotliwość tych połączeń ulegnie zwiększeniu - do Hanoi katarski przewoźnik będzie latał dwa razy dziennie, natomiast na trasach do Ho Chi Minh 10 razy w tygodniu. 


Najnowsze porozumienie pomiędzy przewoźnikami, jest już kolejną umową, którą niskokosztowe linie lotnicze VietJet zawarły z przewoźnikiem lotniczym klasy premium. Pod koniec lipca wietnamski przewoźnik podpisał umowę join-venture z liniami lotniczymi JAL Japan Airlines obejmującą trasy pomiędzy Japonią i Wietnamem. 

Wietnamski rynek lotniczy uchodzi za jeden z najszybciej rozwijających się na świecie, przy licznej populacji Wietnamu, stąd wiele linii lotniczych zainteresowanych jest ekspansją w tym kraju. Przy rozwiniętej biurokracji i niejasnych powiązaniach polityczno-biznesowych, najłatwiejszym sposobem realizacji tego celu jest współpraca z lokalnymi liniami lotniczymi istniejącymi na rynku. W ubiegłym roku linie lotnicze All Nippon Airways ANA przejęły 10 proc. udziałów w Vietnam Airlines oraz ogłosiły program partnerstwa obejmującego umowy code share oraz programy lojalnościowe. W ubiegłym tygodniu umowę joint-venture podpisały linie Vietnam Airlines oraz Air France

Nie wykluczone, że w przyszłości linie VietJet zdecydują się na oferowanie własnych operacji w niskokosztowej, dalekodystansowej formule. W tym celu linie lotnicze przeglądają się możliwości pozyskania airbusów A330 lub możliwości zmiany istniejącego zamówienia 100 boeingów 737 MAX na zamówienie obejmujące boeingi 787. 

Więcej o VietJet w artykule "Oblatywacz: VietJet Air".


fot. Tomasz Śniedziewski, Piotr Bożykgość_43645 - Profil
gość_43645
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie