Air France i Vietnam Airlines z umową joint venture

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
12 października 2017 11:30
Linie lotnicze Air France oraz Vietnam Airlines podpisały umowę joint venture, zawiązując strategiczne partnerstwo.
Reklama

Nowe porozumienie umożliwi pasażerom obu przewoźników dostęp do wspólnych siatek połączeń, a także zakłada poprawienie godzin lotów z hubów w Paryżu, Hanoi oraz Ho Chi Minh, tak by zaproponować dogodne przesiadki.

- Podpisane dziś porozumienie wzmacnia istniejące od dawna partnerstwo pomiędzy dwoma liniami lotniczymi. Poprzez współpracę by poprawić połączenia pomiędzy francuskim, europejskim i wietnamskim rynkiem a także poprzez optymalizację ich produktów i usług, Air France oraz Vietnam Airlines starają się w zrównoważony sposób wzmocnić swoją pozycję na rynku wietnamskim - czytamy w oświadczeniu przewoźników.


Zgodnie z postanowieniami umowy, na współpracy zyskają także pasażerowie biorący udział w programach lojalnościowych obu przewoźników należących to sojuszu SkyTeam poprzez możliwość zbierania mil w programach Flying Blue i LotuSmiles a także korzystanie z poczekalni biznesowych obu linii lotniczych.

Linie lotnicze Air France związane są od 2010 r. umowami code share obowiązującymi na trasach pomiędzy Paryżem, Hanoi i Ho Chi Minh oraz trasami w Wietnamie, Francji i Europie. od 20 lat obaj przewoźnicy współpracują na gruncie operacyjnym, między innymi przy przeglądach samolotów i szkoleniu załóg i personelu lotniczego.


fot. Tomasz Śniedziewski, Piotr Bożyk

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama