×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heathrow: 2 proc. w górę we wrześniu


Z lotniska Heathrow skorzystało we wrześniu br. 6,93 mln pasażerów. To o 2 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2016 r.


Najszybciej ruch przyrastał do Ameryki Łacińskiej (+9,3 proc., 111 tys.). To głównie efekt zwiększonej oferty lotów w tamten rejon świata (np. w tym roku British Airways dodały do swojej siatki połączeń Santiago de Chile). O 5,1 proc. wzrosła liczba pasażerów odprawianych na kierunkach bliskowschodnich (668 tys.), a o 4 proc. - do Azji Pacyficznej (967 tys.). Na trasach europejskich odnotowano 2-proc. przyrost (2,94 mln). Popularność rejsów do Ameryki Północnej zatrzymała się niemal na tym samym co we wrześniu ubiegłego roku poziomie (+0,4 proc., 1,56 mln). Spadki wykazano na połączeniach krajowych (-0,6 proc., 418 tys., mimo dodania rejsów przez flyBe) oraz afrykańskich (-1,4 proc., 271 tys.).

W minionym miesiącu kolejny raz odnotowano znaczny, bo 11,5-proc., wzrost w segmencie przewozów towarowych. Na lotnisku Heathrow przeładowano 140,6 tys. ton frachtu lotniczego. Najszybciej ilość cargo rosła do USA, Indii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chin i Rosji.

Główny londyński port lotniczy obsłużył we wrześniu 2017 r. 40,6 tys. operacji lotniczych (bez zmian).



gość_a46f1 - Profil
gość_a46f1
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie