×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish Airlines zamówią 40 Dreamlinerów


Linie Turkish Airlines oraz Boeing ogłosiły porozumienie w sprawie zakupu 40 boeingów 787-9 Dreamliner przez linię. To pierwsze Dreamlinery we flocie Turkish Airlines.


- Boeing 787 Dreamliner jest najbardziej zaawansowanym technologicznie samolotem na świecie. Zamierzamy zakupić te Dreamlinery by sprostać zapotrzebowaniu na samoloty szerokokadłubowe na trzecim lotnisku, dalej wzmocnić nasze oferowanie na setną rocznicę Republiki Turcji oraz poprawić poziom satysfakcji pasażerów - powiedział M. İlker Aycı, prezes zarządu Turkish Airlines. 

- Linie Turkish Airlines są wspaniałym partnerem i cenimy ich zaufanie do nas i do boeinga 787 Dreamliner - powiedział Kevin McAllister, prezydent Boeing Commercial Airplanes.

Boeing oraz rząd Turcji ogłosiły także program Boeing Turkey National Aerospace Initiative, który a na celu wesprzeć rozwój tureckiej branży lotniczej, co zbieżne jest z planami tureckiego programu Vision 2023, jak również wesprzeć obecność Boeinga na rynku. 

- Stosunki Boeinga z Turcją datują się na ponad 70 lat i cieszymy się znakomitą, długotrwałą współpracą. Pracując wspólnie z Turcją, przenosimy nasze współdziałanie na wyższy poziom, który przyspieszy tureckiej branży aeronautycznej, podczas gdy Boeing zrealizuje długotrwały cel rozszerzenia swojej obecności na rynku - powiedział Ray Conner, wiceprzewodniczący Boeinga. 

Na współpracy rządu Turcji z amerykańskim producentem mają skorzystać linie lotnicze Turkish Airlines, firmy naprawcze i serwisowe oraz dostawcy w takich obszarach jak prace badawcze, inżynieryjne oraz rozwój umiejętności. 

Zamówienie 40 boeingów 787-9, zostanie dopisane do księgi zamówień producenta po sfinalizowaniu transakcji. Wtedy też ogłoszone zostaną terminy dostaw samolotów do Turkish Airlines. Najprawdopodobniej ostateczne zamówienie będzie obejmowało 10 potwierdzonych zamówień oraz 30 opcji. Wartość katalogowa zamówienia wynosi 10,8 mld dolarów, jednak przy tego typu zamówieniach, linie lotnicze mogą liczyć na zniżki wynoszące co najmniej 40 proc.

Jak informuje "Australian Business Traveller", nowe samoloty miałyby być użyte do inauguracji tras z Turcji do Australii, z międzylądowaniem w Singapurze

Obecnie linie Turkish Airlines posiadają także zamówienie na 75 mniejszych boeingów 737 MAX. 

O tym, że linie Turkish Airlines prowadzą rozmowy z Boeingiem na temat zakupu nowych samolotów informowała niedawno turecka prasa, jednak zgodnie z doniesieniami, rozmowy miały dotyczyć boeingów 747-8I

Na początku miesiąca Boeing ogłosił, że planuje zwiększenie produkcji boeingów 787 do 14 miesięcznie w 2019 r. W tym roku amerykański producent zdobył już zamówienia na 82 Dreamlinery. 


fot. Boeinggość_70211 - Profil
gość_70211
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie