×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szmit: Nocny zakaz lotów w Warszawie jest możliwy


Nocny zakaz lotów na Lotnisku Chopina w Warszawie jest rozważany i mógłby zacząć obowiązywać już od lata 2018 r. - potwierdził wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za lotnictwo, Jerzy Szmit, cytowany przez PAP.


Jak przyznał Szmit, obecnie trwają konsultacje tego projektu, a jego pomysłodawcą jest PPL. 

Sam zarządca Lotniska Chopina nie odniósł się do naszych pytań poza lakonicznym komunikacie na Twitterze. 

Według Szmita, największą korzyścią z nocnego zakazu lotów będzie ograniczenie hałasu oraz negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Wiceminister ocenił, że lato 2018 r. to na tyle odległy termin, że linie mogą przygotować się do zakazu. Loty, które teraz wykonywane są w nocy, mogłyby według niego być obsługiwane późnym wieczorem lub od samego rana. 

Taka argumentacja jest jednak błędna, bo bilety na sezon letni 2018 r. od dawna są już w sprzedaży. Przewoźnicy czarterowi, którzy obok Wizz Aira najbardziej ucierpią w wyniku wprowadzenia zakazu, mają też podpisane umowy na wynajem samolotów z biurami podróży. Ze względów operacyjnych (głównie z powodu napiętego rozkładu lotów przewoźników) rejsów nie da się po prostu przenieść na inne godziny bez cięć siatki połączeń. 

Szmit otwarcie przyznał też, że proponowany zakaz to metoda wpływania na model ruchu na Lotnisku Chopina. Wskazał, że w jego ocenie linie czarterowe powinny korzystać z innych portów lotniczych. gość_16b9e - Profil
gość_16b9e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie