×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szersze fotele w klasie ekonomicznej United


Linia United poinformowała, iż po przebudowie kabin boeingów 767 znalazły się w niej fotele o cal (ok. 2,3 cm) szersze niż wcześniej. To oznacza dodatkowy komfort dla pasażerów lecących tymi samolotami.
United zakończył właśnie proces wymiany elementów wyposażenia kabiny w pierwszym z 14 samolotów boeing 767, które mają być poddane tej procedurze do końca 2018 r. Szerokość nowych siedzeń w klasie ekonomicznej wynosi 47 cm (18,5 cala) i w porównaniu do poprzednio instalowanych foteli jest większa o 2,3 cm. Nowe fotele wyściełane są skórą i wykonane są z zachowaniem zasad ergonomii, co ma podnieść komfort podróży.

Dla porównania w nowych boeingach 787-9 linii United szerokość foteli w klasie ekonomicznej waha się w przedziale 41,4 cm - 44 cm.

Rzecznik prasowy linii lotniczej na chwilę obecną nie podaje, czy szersze siedzenie w klasie ekonomicznej będą również instalowane w samolotach, które czekają w kolejce na modernizację. 

Szerokość foteli w klasie biznes także został zwiększona - z 47,7 cm do 53,4 cm. 

Pierwszy boeing 767-300 z nowymi fotelami powrócił do służby w zeszłym tygodniu i odbył lot na trasie z Newark do Londynu. Linia nie zdradza również, czy samoloty z nową kabiną będą stacjonowały także w hubie przesiadkowym United w Chicago. 

W branży lotniczej od wielu lat obserwuje się tendencję do zwiększania liczby foteli w samolotach kosztem ich wielkości. Na tym tle posunięcie linii ze Stanów jest nietypowe, ale na razie nie można ocenić, czy oznacza początek odwrócenia trendu.
gość_a46f1 - Profil
gość_a46f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie