Sierpień kolejnym miesiącem wzrostów w Finnairze

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
06 września 2017 13:00
W sierpniu tego roku przewoźnik z Finlandii przewiózł 1,08 mln pasażerów, o 10,1 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.
Reklama

W porówaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, w sierpniu Finnair zwiększył oferowanie (ASK) o 11 proc., podczas gdy ruch pasażerski (RPK) wzrósł o 14,7 proc. Szybszy przyrost ruchu pasażerskiego względem oferowania, przewoźnik osiągnął dzięki 2,7 proc. poprawie współczynnika wypełnienia w perspektywie rok do roku. Ogółem w sierpniu średni współczynnik wypełnienia wyniósł 85,8 proc.

Oferowanie na trasach do Azji, największym obszarze aktywności Finnair, wzrosło w sierpniu o 15,2 proc, a ruch pasażerski na tych trasach wzrósł o 18,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Współczynnik wypełnienia wzrósł o 2,7 proc. - ogółem na azjatyckich trasach przewoźnik odnotował znakomity, 90,5-proc. średni współczynnik wypełnienia.

Pomimo, że w sierpniu oferowanie na trasach do Ameryki Północnej pozostawało na podobnym poziomie niż przed rokiem (ASK +1,4 proc.), ruch pasażerski wzrósł o 10,5 proc. Udało się to osiągnąć dzięki wysokiemu, 90,4-proc. współczynnikowi wypełnienia, o 7,4 proc. wyższym niż przed rokiem.


Na trasach europejskich, w sierpniu Finnair zwiększył oferowanie o 9 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok temu. Ruch pasażerski na tych trasach wzrósł o 11,5 proc. Oferowanie na trasach krajowych pozostało bez zmian, a ruch pasażerski spadł o 4,7 proc.

W sierpniu Finnair odnotował dobre wyniki przewozowe cargo, napędzane pozytywnym otoczeniem ekonomicznym na świecie. Oferowanie (ATK) wzrosło o 14,3 proc. w porówaniu sprzed rokiem, natomiast przewozy cargo (RTK) wzrosły o 19,7 proc. Dobre wyniki przewozowe frachtu lotniczego były odnotowane na trasach do głównych lotnisk w Chinach, Hongkongu, Japonii, Norwegii i Finlandii. Ofrowanie cargo Finnair obejmuje także trzy loty w tygodniu pomiędzy Helsinkami i Brukselą, operowane przez DHL, a także przestrzeń ładunkową na pokładach samolotów JAL Japan Airlines, obsługujących codzienne operacje pomiędzy Helsinkami i Tokio.


W sierpniu 2017 r. współczynnik punktualności lotów Finnair wyniósł 87,5 proc., w porówaniu z 88,9 proc. w sierpniu 2016 r.

fot. Finnair, Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama