×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sierpień kolejnym miesiącem wzrostów w Finnairze


W sierpniu tego roku przewoźnik z Finlandii przewiózł 1,08 mln pasażerów, o 10,1 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem.


W porówaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, w sierpniu Finnair zwiększył oferowanie (ASK) o 11 proc., podczas gdy ruch pasażerski (RPK) wzrósł o 14,7 proc. Szybszy przyrost ruchu pasażerskiego względem oferowania, przewoźnik osiągnął dzięki 2,7 proc. poprawie współczynnika wypełnienia w perspektywie rok do roku. Ogółem w sierpniu średni współczynnik wypełnienia wyniósł 85,8 proc. 

Oferowanie na trasach do Azji, największym obszarze aktywności Finnair, wzrosło w sierpniu o 15,2 proc, a ruch pasażerski na tych trasach wzrósł o 18,7 proc. w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Współczynnik wypełnienia wzrósł o 2,7 proc. - ogółem na azjatyckich trasach przewoźnik odnotował znakomity, 90,5-proc. średni współczynnik wypełnienia. 

Pomimo, że w sierpniu oferowanie na trasach do Ameryki Północnej pozostawało na podobnym poziomie niż przed rokiem (ASK +1,4 proc.), ruch pasażerski wzrósł o 10,5 proc. Udało się to osiągnąć dzięki wysokiemu, 90,4-proc. współczynnikowi wypełnienia, o 7,4 proc. wyższym niż przed rokiem. 


Na trasach europejskich, w sierpniu Finnair zwiększył oferowanie o 9 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok temu. Ruch pasażerski na tych trasach wzrósł o 11,5 proc. Oferowanie na trasach krajowych pozostało bez zmian, a ruch pasażerski spadł o 4,7 proc. 

W sierpniu Finnair odnotował dobre wyniki przewozowe cargo, napędzane pozytywnym otoczeniem ekonomicznym na świecie. Oferowanie (ATK) wzrosło o 14,3 proc. w porówaniu sprzed rokiem, natomiast przewozy cargo (RTK) wzrosły o 19,7 proc. Dobre wyniki przewozowe frachtu lotniczego były odnotowane na trasach do głównych lotnisk w Chinach, Hongkongu, Japonii, Norwegii i Finlandii. Ofrowanie cargo Finnair obejmuje także trzy loty w tygodniu pomiędzy Helsinkami i Brukselą, operowane przez DHL, a także przestrzeń ładunkową na pokładach samolotów JAL Japan Airlines, obsługujących codzienne operacje pomiędzy Helsinkami i Tokio.


W sierpniu 2017 r. współczynnik punktualności lotów Finnair wyniósł 87,5 proc., w porówaniu z 88,9 proc. w sierpniu 2016 r. 

fot. Finnair, Piotr Bożykgość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie