×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


United i Finnair inwestują w nowe technologie


Linia United wprowadza możliwość odprawy głosowej za pomocą usługi Amazon Alexa, natomiast Finnair stworzył chatbota opartego o sztuczną inteligencję do rozmów z klientami.


United jest pierwszą amerykańską linią umożliwiającą odprawę za pomocą Amazon Alexy. Poza odprawą, klienci posiadający odpowiednie urządzenia (np. Amazon Echo czy Amazon Echo Dot) mogą też zapytać się o status swojego lotu, dostępne usługi dodatkowe czy wyposażenie samolotu. To wszystko można zrobić wyłącznie za pomocą komend głosowych, bez żadnych innych czynności.

Aby odprawić się za pomocą Alexy, należy zalogować się do swojego konta w programie lojalnościowym MileagePlus. 

Z kolei Finnair uruchomił usługę Finn, czyli opartego o sztuczną inteligencję chatbota w aplikacji Facebook Messenger. Za jego pomocą klienci linii mogą kupić bilet, dowiedzieć się, czy ich lot jest na czas oraz ile bagażu mogą z sobą wziąć. Finn przekierowuje też zapytania np. o usługi dodatkowe bezpośrednio do odpowiedniego miejsca na stronie internetowej linii. 

Finnair podkreśla, że chatbot Finn to najbardziej zaawansowana technologia tego typu w przemyśle lotniczym. Jest zgodna z technologią NDC promowaną przez IATA. Opracowanie Finna zajęła się firma Caravelo. gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie